Ogólnopolski sukces paczkowianki!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ogólnopolski sukces paczkowianki!

Ewa Szczurek, uczennica Gimnazjum Publicznego im. Polskich Noblistów w Paczkowie, zajęła III miejsce w finale Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Paczkowianka stanęła tym samym - już po raz drugi - na krajowym podium tej rywalizacji.

Ścisły finał XXI edycji tej Olimpiady odbył się w dniach od 23 do 25 maja w Ośrodku Szkoleniowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Zgierzu koło Łodzi. Niełatwo było dotrzeć do finału - na wszystkich szczeblach tegorocznej edycji (szkolnym, rejonowym i okręgowym) rywalizowało w sumie 36 886 uczniów z 1854 szkół. Zaledwie 16 uczestników w kategorii gimnazjalnej i tyleż samo w kategorii ponadgimnazjalnej dostało się do finału.

Finaliści, wyłonieni w odbywających się na terenie całego kraju eliminacjach, zdobywali punkty w teście pisemnym składającym się ze 100 pytań, a następnie rywalizowali w praktycznym sprawdzianie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W kolejnym etapie każdy uczestnik finału referował indywidualną prezentację zrealizowanych wcześniej projektów prozdrowotnych.

- To właśnie z tej Olimpiady wywodzi się wielu farmaceutów, lekarzy, ratowników medycznych i dobrych ludzi, którzy w każdej chwili są gotowi pomagać innym - mówi Stanisław Maciejewski, Dyrektor Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK, podkreślając wysokie wymagania stawiane uczestnikom konkursu.

Opolszczyznę w kategorii gimnazjalnej reprezentowała rodowita paczkowianka - Ewa Szczurek, (na zdjęciu po prawej) uczennica Gimnazjum Publicznego w Paczkowie. Na etapie centralnym Ewie poszło znakomicie - uplasowała się na III miejscu w Polsce! To już jej kolejny sukces w finale Olimpiady - dwa lata temu Ewa uplasowała się na II lokacie. Do Olimpiady gimnazjalistkę przygotowywała opiekunka Szkolnego Koła PCK - Bożena Burzyńska (na zdjęciu po lewej).

Serdecznie gratulujemy Ewie ogólnopolskiego sukcesu i trzymamy kciuki za jej kolejne edukacyjne osiągnięcia.