Chwalmy Pana w rytmie gospel - zapraszamy na koncert!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Chwalmy Pana w rytmie gospel - zapraszamy na koncert!

Już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia w Paczkowie odbędzie się koncert muzyki gospel w wykonaniu grupy wokalnej z Ziębickiego Centrum Kultury.

Gospel to chrześcijańska muzyka obrzędowa, mająca swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nazwa tego gatunku pochodzi z języka staroangielskiego i oznacza głoszenie "dobrej nowiny", czyli ewangelii o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.

Utwory gospelowe śpiewane są w układach wielogłosowych i niosą ze sobą pokaźny ładunek pozytywnej energii przekazując radość, promienność i szczęście. Daleko im do chorałów gregoriańskich czy pieśni śpiewanych w tradycyjnych europejskich kościołach. To bardzo żywa i dynamiczna muzyka, której nierzadko towarzyszy taniec i mnóstwo dobrych emocji.

Przed paczkowską publicznością zaprezentuje się chór z Ziębickiego Centrum Kultury, które ma spore tradycje w promowaniu muzyki gospel na Dolnym Śląsku. To właśnie w Ziębicach odbywają się co roku warsztaty gospel - w tym roku odbyła się już X edycja tej imprezy.

Koncert w Paczkowie odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia w Kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zwanym "małym kościołem") przy ul. Staszica o godz. 19:00. Wstęp wolny. Organizujący imprezę paczkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji serdecznie zaprasza!

Otwórz