Uwaga: intensywne opady śniegu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga: intensywne opady śniegu

Meteorolodzy IMGW ostrzegają: w ciągu najbliższych kilkunastu godzin na Opolszczyźnie spodziewane są obfite opady śniegu. Przewiduje się, że przyrost pokrywy śnieżnej może sięgnąć kilkunastu centymetrów.

Wszystko wskazuje na to, że poniedziałek 14 stycznia 2013 roku przyniesie mocniejsze uderzenie zimy. Już od rana w gminie Paczków obserwujemy umiarkowane opady śniegu, ale według synoptyków z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW znacznie mocniej zacznie sypać w godzinach popołudniowych i wieczorem.

Zagrożenie oceniane jest na pierwszym poziomie w trzystopniowej skali. Intensywne opady śniegu spodziewane są na naszym terenie dziś od godz. 13:00 - najprawdopodobniej padać będzie aż do 22:00. Przewidywane zjawiska spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 8 do 12 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia wspomnianych zjawisk szacuje się na ok. 70%.

Zapowiadane warunki atmosferyczne mogą skutkować szybkim tworzeniem się zasp i utrudnieniami komunikacyjnymi, dlatego apelujemy do wszystkich, szczególnie kierowców i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Otwórz