Powalcz o 40 tysięcy złotych na nową firmę!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Powalcz o 40 tysięcy złotych na nową firmę!

Chcesz założyć własną firmę i chciałbyś pozyskać pieniądze, by zainwestować w jej rozwój? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - możesz uzyskać bezzwrotną dotację w wysokości 40 tys. złotych na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej.

Opolskie Stowarzyszenie "Promocja Przedsiębiorczości" w Opolu realizuje drugą edycję projektu pod nazwą "Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości". Program adresowany do osób w wieku do 25 lat, które nie pracują i nie są zarejestrowane w urzędzie pracy jako osoby bezrobotne. Uczestnicy projektu muszą być mieszkańcami województwa opolskiego z terenu powiatów: brzeskiego, głubczyckiego, namysłowskiego, nyskiego lub prudnickiego. Warto dodać, że w sposób priorytetowy traktowane będą osoby zamieszkujące obszary wiejskie oraz kobiety.

Podstawowym celem Projektu jest promocja oraz wspieranie inicjatyw i rozwiązań, które pozwolą tworzyć nowe miejsca pracy na Opolszczyźnie. Ważnym aspektem tej inicjatywy jest też pobudzenie w ludziach kreatywnych postaw, których celem jest rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

"Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości" przewiduje wsparcie szkoleniowo-doradcze dla 40 uczestników projektu. Dodatkowo 34 osoby otrzymają jednorazową dotację inwestycyjną do 40 000 zł (lub do 20 000 zł w przypadku spółdzielni lub spółdzielni socjalnej) na założenie i rozwój działalności gospodarczej. Będzie można uzyskać też wsparcie pomostowe o charakterze szkoleniowo-doradczym i finansowym (do 1 000 zł miesięcznie) przez maksymalny okres pół roku.

Szczegółowe informacje o projekcie wraz z formularzem rekrutacyjnym dostępne są na stronie internetowej www.spp.opole.pl.

Nabór formularzy rekrutacyjnych prowadzony będzie w dniach od piątku 30 listopada do środy 12 grudnia 2012 r. w godzinach od 9:00 do 14:00.

Otwórz