Mgła wraca nad Opolszczyznę

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Mgła wraca nad Opolszczyznę

Kolejny raz w tym tygodniu synoptycy z Biura Prognoz IMGW we Wrocławiu ostrzegają, że w najbliższą noc na terenie Opolszczyzny wystąpić mogą silne mgły - stopień zagrożenia oceniany jest na 2. poziomie w trzystopniowej skali.

Występowanie mgły przewidywane jest już od godz. 19:00 w piątek 16 listopada i może potrwać aż do godz. 9:00 w sobotę 17 listopada na przeważającym obszarze naszego województwa. Spodziewane mgły mogą ograniczyć widzialność do 100-200 metrów, zatem szczególną ostrożność powinni zachować tej nocy kierowcy podróżujący po opolskich drogach.

O tym, że podczas mgły kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, nie trzeba nikomu przypominać. Warto jednak wspomnieć, że jadąc we mgle poza terenem zabudowanym, kierowca powinien dawać krótkie sygnały klaksonem, kiedy omija przeszkodę lub wyprzedza inny samochód. Pamiętajmy, by przy ograniczonej przez mgłę widzialności, używać przede wszystkim świateł mijania - podczas mgły zapewniają one względnie najlepszą widoczność. Apelujemy o rozwagę na drodze! 

Otwórz