Uwaga! Możliwe gęste mgły na Opolszczyźnie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga! Możliwe gęste mgły na Opolszczyźnie!

Meteorolodzy z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW ostrzegają, że najbliższa noc z poniedziałku na wtorek upłynie na terenie Opolszczyzny pod znakiem gęstej mgły - stopień zagrożenia oceniany jest na 2. poziomie w trzystopniowej skali. 

Występowanie mgły przewidywane jest już od godz. 21:00 w poniedziałek 12 listopada i może potrwać aż do godz. 10:00 we wtorek 13 listopada na przeważającym obszarze naszego województwa. Spodziewane mgły mogą ograniczyć widzialność do 100-200 metrów, zatem szczególną ostrożność powinni zachować tej nocy kierowcy podróżujący po opolskich drogach. 

Już teraz na Opolszczyźnie obserwuje się liczne zamglenia, które obniżają widzialność do ok. 9 km. Prawdopodobieństwo natężenia tych warunków atmosferycznych oceniane jest na 85%. 

O tym, że podczas mgły kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, nie trzeba nikomu przypominać. Warto jednak wspomnieć, że jadąc we mgle poza terenem zabudowanym, kierowca powinien dawać krótkie sygnały klaksonem, kiedy omija przeszkodę lub wyprzedza inny samochód. Pamiętajmy, by przy ograniczonej przez mgłę widzialności, używać przede wszystkim świateł mijania - podczas mgły zapewniają one względnie najlepszą widoczność. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Otwórz