Paczkowscy krwiodawcy pożegnali lato

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowscy krwiodawcy pożegnali lato

W sobotę 15 września w parku zakładowym paczkowskiej spółki Famad odbył się kolejny Piknik Rodzinny PCK dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ich rodzin i przyjaciół.

Impreza znów była znakomitą okazją, by w symboliczny sposób podziękować tym, którzy oddają cząstkę siebie dla ratowania życia ludzkiego. Celem przedsięwzięcia była również integracja środowiska krwiodawców, a także promocja honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację.

Organizacją imprezy zajął się paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie. Tradycyjnie odbyły się zawody w strzelaniu z wiatrówki w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci. W rywalizacji o miano najlepszego strzelca najlepsi okazali się: Dorota Wandzel (41 pkt), Stanisław Gabryel (47 pkt) oraz Kacper Żak (36 pkt).

W programie sportowych rywalizacji nie zabrakło też konkurencji rzucania lotkami do tarczy - zawody wygrała Ola Kania. Po raz drugi przeprowadzono też grę w bule, czyli tradycyjną francuską rozgrywkę towarzyską z elementami zręcznościowymi, która polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu specjalnymi kulami (tzw. bulami) w kierunku małej drewnianej kulki zwanej "prosiaczkiem" lub "świnką". W rozgrywce każdy gracz stara się umieścić swoją bulę jak najbliżej "świnki" lub wybić punktujące bule przeciwnika. Podczas festynu gra cieszyła się dużym zainteresowaniem, a najlepsze wyniki osiągnęli: Celina Kosmal i Jakub Jabłoński.

W sumie organizatorzy wręczyli 3 puchary i aż 15 medali. Tradycyjnie w trakcie festynowych zmagań sportowych serwowano kiełbaski z grilla, grochówkę, napoje i słodycze. Nagrody i poczęstunek zostały zakupione z dotacji Gminy Paczków, otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom, wszystkim darczyńcom i już teraz zapraszają na przyszłoroczne majowe spotkanie w rodzinie krwiodawców.

Otwórz