Wkrótce FESTYN POGRANICZA - zmiany w ruchu i sprawy organizacyjne!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wkrótce FESTYN POGRANICZA - zmiany w ruchu i sprawy organizacyjne!

Już w sobotę 1 września rusza dwudniowe święto Paczkowa, czyli FESTYN POGRANICZA 2012. Mamy nadzieję, że przed nami udany weekend pełen dobrej zabawy. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych uwagach organizacyjnych.

Tegoroczny FESTYN POGRANICZA odbędzie się na placu pomiędzy Domem Kata, a siedzibą Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie (przy ulicy Wojska Polskiego 27), dlatego w tej części miasta przewidujemy istotne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

W sobotę 1 września w godzinach porannych (do ok. godz. 12:00) na ulicy Wojska Polskiego w Bramie Nyskie pojawi się zakaz wjazdu oraz zapora zamykająca ruch samochodowy - kierowcy będą mogli dojechać jedynie do poziomu Restauracji "Trattoria". Z drugiej strony ulica Wojska Polskiego zostanie domknięta na skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza - tam również ustawiona zostanie zapora ze znakiem zakazu wjazdu.

Odcinek od Bramy Nyskiej do skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Mickiewicza będzie zatem wyłączony z ruchu od godz. 12:00 w sobotę 1 września do godz. 9:00 w poniedziałek 3 września. Prosimy kierowców o stosowanie się do nowej organizacji ruchu - za utrudnienia przepraszamy!

Program FESTYNU POGRANICZA 2012 przewiduje atrakcje w sobotę i niedzielę do ok. godz. 0:00. Apelujemy zatem do mieszkańców budynków usytuowanych w okolicach placu, na którym odbywać się będzie impreza, o wyrozumiałość, z góry przepraszając za ewentualne niedogodności. Podczas imprezy przewidujemy wiele atrakcji m.in. średniowieczne widowiska, pokazy rzemiosła, walk rycerskich, koncerty estradowe, wesołe miasteczko, mała gastronomia itd. Mamy nadzieję, że w programie każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnej zabawy.

W związku z organizacją FESTYNU POGRANICZA 2012, przypominamy także o obowiązku przestrzegania Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W myśl art. 18 ust. 10 w/w ustawy, w przypadku sprzedaży napojów alkoholowych osobom nieletnim, nietrzeźwym, na kredyt lub pod zastaw organ zezwalający cofa posiadane przez przedsiębiorcę zezwolenie.
Apelujemy o bezwzględne przestrzeganie cytowanego przepisu. W ten sposób przyczynią się Państwo do zachowania należytego porządku, bezpieczeństwa oraz przyjaznej, biesiadnej atmosfery obchodów święta naszego miasta!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM "FESTYNU POGRANICZA - PACZKÓW 2012" ZNALEŹĆ MOŻNA TUTAJ.

Otwórz