Nadchodzi święto Paczkowa - FESTYN POGRANICZA 2012! Sprawdź program imprezy!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nadchodzi święto Paczkowa - FESTYN POGRANICZA 2012! Sprawdź program imprezy!

W sobotę 1 września w Paczkowie rozpocznie się tegoroczne święto miasta, czyli "Festyn Pogranicza - Paczków 2012". Trzecia odsłona nowej formuły imprezy, która w 2010 roku zastąpiła wysłużone "Dni Paczkowa", potrwa dwa dni. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy i prezentujemy szczegółowy program tego wydarzenia.

Podobnie jak w zeszłym roku "Festyn Pogranicza - Paczków 2012" odbędzie się we wrześniu i kolejny raz będzie nawiązywać do średniowiecznego klimatu Paczkowa. W naszym mieście znów pojawią się rycerze i rzemieślnicy rodem z przeszłości. Impreza znów odbędzie się na placu pomiędzy Domem Kata a siedzibą Ośrodka Kultury i Rekreacji. Atrakcji nie zabraknie też na parkingu OKiR oraz na boisku Szkoły Podstawowej nr 3.

Święto Paczkowa rozpocznie się w sobotę 1 września ok. godziny 15:00 - wówczas ruszy plenerowe widowisko Profesjonalnej Grupy Rekonstrukcji Historycznych RYCAR, która zaprezentuje pokazy walk średniowiecznych, mini paradę rycerską oraz rozliczne zabawy w historycznym klimacie. Na placu przy Domu Kata powstanie stanowisko łucznicze, zbrojownia, arena walki, średniowieczny kram i stanowisko katowskie z prawdziwym oprawcą i jego narzędziami tortur. Zaplanowany jest także warsztat taneczny oraz przejażdżki konne.
O 17:00 na festynowej scenie zaprezentuje się Klub Tańca Towarzyskiego AKTAN z Wrocławia, który przygotowuje na tę okazję specjalne pokazy tańca towarzyskiego. Następnie czekają nas atrakcje muzyczne - o 18:00 zagra zespół PCJ z Dzierżowniowa, a godzinę później zaprezentuje się grupa COCO AFRO, czyli sześcioosobowy skład wykonujący największe przeboje muzyki afrykańskiej i hawajskiej. Wśród wykonywanych przez nich coverów nie brakuje hitów takich zespołów Boney M., Goombay Dance Band czy Saragossa Band.
Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół BOYS, czyli jeden z najpopularniejszych zespołów disco-polo. Któż nie zna największych hitów tej grupy? "Jesteś szalona", "Tylko Ty", "Dlaczego", "Kochana uwierz mi" czy "Ostatni dzień, ostatnia noc" - bez tych piosenek nie sposób wyobrazić sobie żadnej udanej imprezy. Nieśmiertelnych rytmicznych przebojów Marcina Millera i jego kolegów z pewnością tego wieczoru nie zabraknie - początek koncertu zaplanowano na godz. 21:00. Po występie BOYS-ów na scenę powróci zespół PCJ, który poprowadzi zabawę taneczną.

Drugi dzień imprezy, czyli niedziela 2 września, wystartuje o godz. 15:30 programem dla dzieci pt. "Piknik Piracki" - liczne zabawy i atrakcje dla naszych najmłodszych przygotuje grupa Wertini. O 17:30 na paczkowskiej scenie głównej rozpocznie się seria koncertów - najpierw zaprezentuje się Zespół Wokalny ECHO, a następnie grupa BACKSTAGE ACOUSTIC. Godzina 20:00 przyniesie nam romskie widowisko taneczno-muzyczne w wykonaniu grupy JAMARO DROM, a o godz. 22:00 przyjdzie pora na drugą tegoroczną gwiazdę muzyczną - grupę JAMAL, czyli znany polski skład wykonujący muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy, z których pochodzą takie przeboje jak "Policeman", "Kiedyś będzie nas więcej", "Rewolucje" czy "Słońca łan". Popularny w ostatnich miesiącach hit "DEFTO" zapowiada trzeci studyjny album JAMAL-a, którego premiera planowana jest w tym roku.
Po ostatnim koncercie imprezę zakończy tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Podczas "Festynu Pogranicza - Paczków 2012" nie zabraknie też kilku ciekawych imprez towarzyszących. W dniach trwania imprezy dostępna będzie poplenerowa wystawa XII Międzynarodowych Warsztatów Twórczych, którą będzie można oglądać w galerii Domu Plastyka (Rynek 22). W sobotę 1 września w parku przy ulicy Wojska Polskiego przygotowany zostanie pokaz ewolucji rowerowych MTB STUNT, a w niedzielę 2 września w tym samym miejscu odbędą się profesjonalne Warsztaty Nordic Walking. Pierwszego dnia imprezy odbędzie się również wernisaż wystawy "Czeski art bez granic" - ekspozycja zaplanowana jest w paczkowskim Domu Kata.
Aktywni będą także członkowie Stowarzyszenia KREWmaNIACY, którzy podczas "Festynu" otworzą swoje stoisko i zorganizują kolejną zbiórkę krwi.
Jak zwykle nie zabraknie też kiermaszu i małej gastronomii oraz atrakcji dla dzieci - ruchomej ławki, karuzeli "Twister", autodromu, dmuchanych zamków i wielu innych ciekawych zabawek.

Serdecznie zapraszamy do Paczkowa na "Festyn Pogranicza 2012" - przyjedźcie, pozwiedzajcie miasto i bawcie się razem z nami! 

 

Otwórz