Mali matematycy i mistrzowie ortografii w akcji

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Mali matematycy i mistrzowie ortografii w akcji

Rok szkolny powoli wychodzi na ostatnią prostą, a uczniowie paczkowskich szkół podstawowych nie próżnują, przygotowując się do kolejnych ciekawych konkursów przedmiotowych. Ostatnie takie przedsięwzięcia przygotowała popularna "Dwójka" w Paczkowie oraz PSP Kamienica.

Niedawno w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowano rywalizację dla młodych miłośników matematyki, czyli Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III. Mali "ścisłowcy" mieli do rozwiązania szereg zadań z zakresu "królowej nauk", których poziom trudności przekraczał standardowy zakres nauczania. Konkurs zdominowali reprezentanci gospodarza rywalizacji, czyli uczęszczający do "Dwójki" Grzegorz Kuźmiński i Marzena Starzyk - duet uzyskał po 18 punktów i z tym dorobkiem oboje ex aequo I miejsce. Drugie miejsce wywalczył Kacper Caputa z PSP nr 3 w Paczkowie (16 pkt), a podium uzupełniła Anna Waligóra z ZSP Trzeboszowice (14 pkt). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureatom wręczone zostały dodatkowo nagrody książkowe. 

Uczniowie klas III mogli też wziąć udział w Konkursie Ortograficznym, który przygotowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamienicy. W rywalizacji wzięło udział ośmioro podopiecznych paczkowskich podstawówek. Najlepiej z testem i dyktandem poradziła sobie Kinga Szczepańska - uczennica PSP nr 2 w Paczkowie uzyskała w sumie 93 punkty i zdecydowanie wygrała konkurs. Drugie miejsce również należało do "Dwójki", a konkretniej do Konrada Czadankiewicza, który zdobył 87 punktów. Na podium znalazło się także miejsce dla Klaudii Pawełczyk z PSP nr 3 w Paczkowie (77 pkt). Biorąc pod uwagę wysoki poziom trudności zadań konkursowych, umiejętności małych "mistrzów ortografii" może im z pewnością pozazdrościć niejeden dorosły. 

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych edukacyjnych sukcesów!

Otwórz