Wystartowała ministerialna strona o żłobkach

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wystartowała ministerialna strona o żłobkach

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło stronę internetową poświęconą żłobkom. Można na niej znaleźć m.in. informacje dla rodziców szukających opieki dla dziecka oraz samorządów i osób, chcących otworzyć żłobek czy klub dziecięcy. Nie brakuje też wieści dla ludzi poszukujących pracy jako dzienny opiekun lub niania.

Portal www.zlobki.mpips.gov.pl skierowany jest do rodziców małych dzieci, którzy chcieliby skorzystać z usług żłobków i klubów dziecięcych oraz do wszystkich, którzy planują rozpocząć działalność gospodarczą w tej branży. Można też dowiedzieć się w jaki sposób pozyskać środki unijne na rozpoczęcie takiej działalności.

Rodzice znajdą na tej stronie m.in. informacje o tym co zrobić, żeby zapisać dziecko do żłobka, jak długo dzieci mogą przebywać w żłobku, ile kosztuje żłobek oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze żłobka.

Nie brakuje też aktów prawnych dotyczących wspomnianych tematów. Informacje o obowiązujących przepisach mogą pomóc osobom, chcącym założyć żłobek lub klub dziecięcy i firmom zamierzającym otworzyć taką placówkę w formie przyzakładowej. Na stronie umieszczono także listę programów szkoleń dla osób, chcących uzyskać kwalifikacje opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, wolontariusza oraz dziennego opiekuna.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na stronę internetową www.zlobki.mpips.gov.pl i zachęca do promowania jej wśród osób zainteresowanych tematem opieki żłobkowej. 

Otwórz