Światowy Dzień Poezji - Paczków 2012

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Światowy Dzień Poezji - Paczków 2012

Już jutro - w piątek 23 marca - w Paczkowie, po raz drugi w historii, obchodzić będziemy Światowy Dzień Poezji. Ośrodek Kultury i Rekreacji organizuje z tej okazji szczególny wieczorek poetycki.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Poezji obchodzony jest co roku 21 marca, głównie w Paryżu, gdzie od lat funkcjonuje tradycja festiwali poetyckich. "Święto poetów" ustanowione zostało przez UNESCO w 1999 roku. W Paczkowie pierwsze obchody zorganizowano w zeszłym roku, o czym pisaliśmy na łamach naszej strony internetowej. 

W tym roku OKiR szykuje poetyckie spotkanie, którego głównym punktem będzie program artystyczny "U Elli w niebie". To przygotowane przez młodzież z paczkowskiego Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem pani Anny Tychoty będzie wspomnieniem Wisławy Szymborskiej - zmarłej w lutym tego roku wybitnej polskiej poetki i eseistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.
W programie znajdzie się także prezentacja utworów lokalnych artystów, którzy niedawno tworzyli swoje wiersze podczas warsztatów literackich. Część wieczoru pod nazwą "Wiersze z szuflady" będzie poświęcona tym uczestnikom spotkania, którzy chcieliby zaprezentować własną, przyniesioną tego dnia twórczość poetycką. Możliwość ta pozwoli zapoznać szersze grono odbiorców z wierszami, które do tej pory lądowały w szufladach i nie ujrzały jeszcze światła dziennego. Organizatorzy przewidują też część dyskusyjną, która będzie kolejnym podjęciem próby zawiązania Paczkowskiej Grupy Artystycznej.

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Poezji odbędzie się w piątek 23 marca o godz.18.00 w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27). Zachęcamy wszystkich fanów poezji do udziału w tym artystycznym wieczorze. 

Otwórz