Przyjdź i oddaj krew - uratuj ludzkie życie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przyjdź i oddaj krew - uratuj ludzkie życie!

Stowarzyszenie KREWmaNIACY Kamienica oraz paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Famad organizują kolejną akcję poboru krwi.

We wtorek 20 marca w godzinach od 9.00 do 12.00 w Zespole Szkół w Paczkowie przy ulicy Kołłątaja 9 odbędzie się pierwsza w tym roku akcja poboru krwi. Zbiórkę organizuje paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy współpracy ze Stowarzyszeniem KREWmaNIACY z Kamienicy. W organizacji zbiórki pomaga jak zwykle Szkolne Koło PCK działające przy paczkowskim ZS. To już kolejne wspólne przedsięwzięcie tych podmiotów krwiodawczych, których współpraca zaowocowała ostatnio podobną zbiórką w październiku zeszłego roku.

Marcowa zbiórka będzie połączona z losowaniem nagrody, którą przygotowało Stowarzyszenie KREWmaNIACY. Wśród wszystkich osób, które oddadzą krew zostanie rozlosowany bilet na tradycyjną pielgrzymkę krwiodawców do Częstochowy, która w tym roku odbędzie się 26 maja. 

Przypominamy, że dawcą krwi może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 2 litry płynów.

UWAGA! Pamiętajmy, że codziennie w województwie opolskim na krew czeka ok. 50 ludzi. Potrzebnych jest zatem 100 osób, które oddadzą krew. Liczy się każda kropla krwi! Zachęcamy do udziału w akcji poboru krwi - nie bądźmy obojętni.  

Otwórz