Zimy ciąg dalszy - po mrozach czas na śnieg

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zimy ciąg dalszy - po mrozach czas na śnieg

Wszystko wskazuje na to, że Opolszczyznę czeka kolejne mocne uderzenie zimy. Już od rana w gminie Paczków obserwujemy umiarkowane opady śniegu, ale meteorolodzy IMGW ostrzegają, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin może padać jeszcze intensywniej.

W Paczkowie śnieg zaczął padać już dziś nad ranem. W godzinach okołopołudniowych opady śniegu powinny przejściowo osłabnąć, ale potem wrócą - komunikat wydany przez wrocławskie Biuro Prognoz IMGW będzie obowiązywać do godz. 9.00 w czwartek 16 lutego, co oznacza, że biały puch może padać również w nocy ze środy na czwartek. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w całym okresie obowiązywania ostrzeżenia wyniesie od 10 do 15 cm, miejscami około 20 cm, a na Płaskowyżu Głubczyckim, gdzie spodziewane są najbardziej intensywne opady, miejscami śniegu może napadać nawet do 35 cm.

Zagrożenie oceniane jest na poziomie drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Bardzo możliwe są także zamiecie i zawieje śnieżne, ponieważ prędkość wiatru w porywach może sięgać 30-45 km/h, a w porywach nawet 60-80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia intensywnych opadów śniegu oceniane jest na poziomie 90%, a zawiei i zamieci śnieżnych na 85%.

Zapowiadane warunki atmosferyczne będą skutkować szybkim tworzeniem się zasp, utrudnieniami komunikacyjnymi, a nawet szkodami w drzewostanie czy uszkodzeniami budynków. Apelujemy do wszystkich, szczególnie kierowców i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności.

Otwórz