Lwowska niedziela w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Lwowska niedziela w Paczkowie

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zaprasza na prawdziwie kresową biesiadę w wykonaniu oryginalnej kapeli "Lwowska Fala". 

Kapela "Lwowska Fala" powstała w 1999 r. z inicjatywy Edwarda Sosulskiego - do dziś jej kierownika i głównego solisty - a specjalizuje się w programach artystycznych rodem z przedwojennego Lwowa.  
Większości lwowskich piosenek, które znajdują się w repertuarze grupy, towarzyszą podtańcówki w stylu walca lub sztajerka, czyli popularnego w Polsce tańca z podmiejskich zabaw, przypominającego polkę. W programach artystycznych "Lwowskiej Fali" recytowane są wiersze Mariana Hemara, Ryszarda Mosingiewicza oraz Feliksa Konarskiego. Zespół występuje zawsze w charakterystycznych strojach z lat 30-tych, które potęgują wśród widzów wrażenie muzycznego show sprzed lat.

Pełny skład kapeli liczy 9 osób, które śpiewają i grają m.in. na akordeonie, skrzypcach, gitarach, banjo i klarnecie. "Lwowska Fala" jest jedną z najpopularniejszych lwowskich grup muzycznych w naszym kraju, która ma na swoim koncie sporo sukcesów. Kapela przygrywała zespołowi Pieśni i Tańca "Weseli Lwowiacy" podczas występu przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II podczas jego spotkania z młodzieżą we Lwowie. W 2002 roku została zdobywcą pucharu Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ratowania Folkloru Miejskiego za najlepsze wykonanie pieśni i melodii lwowskich. Występy grupy wielokrotnie można było oglądać na antenie TVP2, co zaowcowało m.in. nagrodą ówczesnej dyrektor tego programu, pani Niny Terentiew.

W Paczkowie grupa wystąpi już w niedzielę 11 marca 2012 roku o godz. 17:00 w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 27). W programie przedstawienia zaplanowana jest także degustacja lwowskich potraw. Wstęp 15 zł. Bilety do nabycia w biurze OKiR. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Otwórz