Dziewczynki z Kamienicy mistrzyniami powiatu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dziewczynki z Kamienicy mistrzyniami powiatu

Od 3 grudnia Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamienicy może się poszczycić kolejnym sportowym sukcesem na powiatowym poziomie.

Tego dnia w Nysie odbyły się zawody finałowe Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt. Imprezę zorganizował nyski oddział Szkolnego Związku Sportowego, a udział w niej wzięły w sumie cztery reprezentacje - oprócz PSP Kamienica, w rywalizacji uczestniczyły drużyny PSP w Głuchołazach, PSP nr 3 w Nysie oraz ZSS w Nysie.

Uczennice z Kamienicy zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, wygrywając wszystkie swoje mecze. W pierwszym spotkaniu reprezentantki naszej gminy pokonały rówieśniczki z Głuchołaz 3:0, następnie bez problemu rozprawiły się 4:0 z ekipą ZSS Nysa, a w ostatnim meczu wygrały 3:1 z nyską "Trójką". Dzięki tak dobrej postawie PSP Kamienica zajęła I miejsce w turnieju. Tym samym małe piłkarki ręczne wywalczyły prestiżowy tytuł Mistrza Powiatu i awans do wojewódzkiego finału. Serdecznie gratulujemy!

Skład drużyny PSP Kamienica: Anna Polcyn, Klaudia Bilewicz, Julia Kalfas, Brygida Bogacka, Ilona Nocoń, Karolina Napieracz, Karolina Tetłak, Natalia Dyrda, Adrianna Sieprawska.

Otwórz