Studencie - strać głowę dla wolontariatu!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Studencie - strać głowę dla wolontariatu!

Od września 2011 roku na terenie powiatu nyskiego działa program "PROJEKTOR - wolontariat studencki". Celem programu jest dotarcie do dzieci i młodzieży z małych miejscowości z aktywnością i wiedzą studentów. Organizatorzy projektu zapraszają do współpracy także wszystkich paczkowian, którzy studiują lub niedawno zostali absolwentami wyższych uczelni. 

"PROJEKTOR - wolontariat studencki" jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Rozwoju Wolontariatu. Program uzyskał także wsparcie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na czym polega "PROJEKTOR"? Ogólnie rzecz ujmując to szeroko zakrojona akcja, w której studenci-wolontariusze przekazują uczniom pozytywne wzorce osobowe i swoją postawą zachęcają do dalszego rozwoju - pokazują nowe horyzonty, wspólnie odnajdują zainteresowania i razem spędzają czas. Zajęcia proponowane i realizowane przez studentów mają formę projektów edukacyjnych, dzięki czemu dzieci i młodzież uczą się przez doświadczenie, a studenci uczą się zarządzania projektem, liderstwa i pracy z grupą oraz rozwijają inne umiejętności cenione przez pracodawców.

Projekty dotyczą konkretnej dziedziny nauki, przedmiotu lub wybranego obszaru aktywności. W ramach wolontariatu studenci prowadzą np. zajęcia lingwistyczne, artystyczne, związane z ochroną środowiska, psychologiczno-pedagogiczne, informatyczne, humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, sportowe i inne. Tematyka projektu uzależniona jest od zainteresowań studentów, którzy go realizują. Organizatorzy akcji zapewniają wolontariuszom ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży oraz środków na materiały niezbędnych do realizacji projektu.

Studentów oraz absolwentów (do roku od ukończenia studiów) dowolnej uczelni zapraszamy po więcej informacji na stronę www.projektor.org.pl oraz zachęcamy do kontaktu z Regionalnym Koordynatorem Programu w Powiecie Nyskim - jest nim Jacek Makowski - Wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego PWSZ w Nysie (kontakt: tel. 795 584 915, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Otwórz