Nowa oferta zajęć w Ośrodku Kultury - sprawdź i zapisz się!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowa oferta zajęć w Ośrodku Kultury - sprawdź i zapisz się!

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zachęca dzieci i młodzież do udziału w organizowanych przez siebie zajęciach artystycznych. Przygotowana z okazji nowego roku szkolnego oferta programowa jest naprawdę bogata, dlatego każdy młody człowiek z pewnością znajdzie w niej coś dla siebie.

OKiR ma do zaproponowania szereg interesujących zajęć w ramach stałych sekcji artystycznych. Dzięki temu swoje zainteresowania mogą rozwijać entuzjaści śpiewu, miłośnicy tańca, amatorzy muzyki lub zapaleni aktorzy.

Wśród stałych form pracy placówki coś dla siebie znajdą przede wszystkim młodzi paczkowianie przejawiający muzyczne talenty. W Ośrodku działa Studio Piosenki VOICES pod kierunkiem Dariusza Kupskiego - nauczyciela muzyki w Gimnazjum Publicznym w Paczkowie. Członkowie tej grupy wokalnej spotykają się na próbach dwa razy w tygodniu. Prowadzona jest również nauka gry na gitarze klasycznej (lekcje daje Szymon Warzecha) oraz gry na pianinie (pod okiem Jerzego Figuły).

Nowością są bezpłatne warsztaty taneczne z hip-hopu. Tego zyskującego wśród młodzieży coraz większą popularność stylu uczyć będzie Laura Kropińska - instruktorka tańca nowoczesnego z grupy tanecznej DNA działającej przy Nyskim Domu Kultury. Pierwsze dwa próbne spotkania zainteresowanych hip-hopem tancerzy odbędą się w najbliższe czwartki - 22 i 29 września. Jeśli zajęcia cieszyć się będą zainteresowaniem paczkowian, możliwe, że tego typu warsztaty staną się stałym punktem oferty programowej paczkowskiej placówki. O szczegółach piszemy szerzej tutaj.

To nie koniec muzycznych akcentów działalności Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Placówka wciąż jest swego rodzaju "matecznikiem" dla kilku zespołów rockowych, w szeregach których występują utalentowani młodzi muzycy z Paczkowa i okolic. Obecnie swoją muzyczną markę zaczynają budować kapele "Ravenous Nemesis" oraz "Fist of Heaven", które szerszej publiczności zaprezentowały się w pierwszym dniu tegorocznego Festynu Pogranicza - Paczków 2011. Oba zespoły regularnie spotykają się na próbach, dzięki czemu ich muzyczny warsztat z miesiąca na miesiąc zyskuje na jakości.

Pod egidą OKiR nadal działa sekcja dla miłośników sztuki teatralnych. Dziecięcy Teatr Amatorski "Scena" raz w tygodniu zrzesza młodych adeptów aktorskiego fachu. Zajęcia prowadzi Renata Tokarczyk, która ma już w tym zakresie spore doświadczenie - pracuje ze "Sceną" od kilku lat, wcześniej działała także w grupie teatralnej "Baj". Paczkowscy aktorzy mają na swoim koncie już sporo sukcesów w rozlicznych przeglądach i festiwalach teatralnych.

Po szczegółowe informacje odsyłamy do "źródła" (Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie - ul. Wojska Polskiego 27, tel. (77) 431 62 32, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , oficjalna strona internetowa: www.paczkow.eu) i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w oferowanych przez OKiR stałych formach pracy. 

Otwórz