Wrześniowy festyn krwiodawców

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wrześniowy festyn krwiodawców

W sobotę 17 września w parku zakładowym paczkowskiej spółki Famad odbył się kolejny Piknik Rodzinny PCK dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ich rodzin i przyjaciół.

Impreza znów była znakomitą okazją, by w symboliczny sposób podziękować tym, którzy oddają cząstkę siebie dla ratowania życia ludzkiego. Celem przedsięwzięcia była również integracja środowiska krwiodawców, a także promocja honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację.

Tradycyjnie organizacją imprezy zajął się paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie. Znów dopisała pogoda i frekwencja - w imprezie wzięło udział około 40 osób. Jak zwykle w ramach festynu odbyły się zawody w strzelaniu z wiatrówki w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci. W rywalizacji o miano najlepszego strzelca najlepsi okazali się: Dorota Wandzel i Roman Cierpiałowski (po 47 pkt) oraz Michał Trela (44 pkt), który zwyciężył również w rzutach lotkami do tarczy.

Na wrześniowej imprezie zadebiutowała też nowa konkurencja - po raz pierwszy przeprowadzono grę w bule, czyli tradycyjną francuskę rozgrywkę towarzyską z elementami zręcznościowymi, która polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu specjalnymi kulami (tzw. bulami) w kierunku małej drewnianej kulki zwanej "prosiaczkiem" lub "świnką". W rozgrywce każdy gracz stara się umieścić swoją bulę jak najbliżej "świnki" lub wybić punktujące bule przeciwnika. Podczas festynu gra cieszyła się dużym zainteresowaniem, a najlepsze wyniki osiągnęli: Paweł Pindel, Edward Ćwikła oraz Iwona Wróblewska.

W sumie organizatorzy wręczyli 4 puchary i aż 14 medali. Specjalna nagroda przyznana została Igorowi Jakusowi, który okazał się najmłodszym uczestnikiem gier sportowych. Tradycyjnie w trakcie festynowych zmagań sportowych serwowano kiełbaski z grilla, grochówkę, napoje i słodycze. Nagrody i poczęstunek zostały zakupione z dotacji Gminy Paczków, otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom, wszystkim darczyńcom i już teraz zapraszają na przyszłoroczne majowe spotkanie w rodzinie krwiodawców.

Otwórz