Ognisko Artystyczne zaprasza

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ognisko Artystyczne zaprasza

Od piątku w galerii Domu Plastyka w Paczkowie można oglądać wystawę grafik Teresy Frajdenberg-Szkwyry.

Artystka urodziła się w Nowym Targu. W dzieciństwie marzyła, by... zostać weterynarzem lub strażakiem. Nie myślała o karierze artystycznej, choć od najmłodszych lat lubiła malować. Z czasem twórcze pasje wzięły górę - w 1990 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem, gdzie przez pięć lat szlifowała swoje zdolności m.in. w zakresie snycerstwa. Zaraz po maturze złożyła papiery oraz teczkę z pracami w sekretariacie Akademii Sztuk Plastycznych w Krakowie. Podjęła studia na wydziale rzeźby - ukończyła je w 1995 roku. Życiowe drogi poprowadziły ją na Opolszczyznę, gdzie osiadła na stałe.

Twórcze zainteresowania Teresy Frajdenberg-Szkwyry są bardzo rozległe - artystka "uprawia" grafikę, malarstwo oraz rzeźbę. Od 1999 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, a rok później dołączyła także do Nyskiej Grupy Artystycznej. Jako członek ZPAP Opole oraz NGA uczestniczyła w wielu wystawach podsumowujący działalność tych grup. Ma na swoim koncie także ekspozycje indywidualne w Opolu i w Nysie. Kolejna przygotowana została w Paczkowie. Prezentowane na niej prace są głównie znakomitym graficznym studium ludzkiego ciała oraz swoistą próbą przelania na płótno uczuć, z jakimi na co dzień spotyka się każdy z nas.

Prace można oglądać w głównym holu paczkowskiej filii Ogniska Artystycznego w Nysie - Domu Plastyka - od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 18.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy obejrzenia tej ciekawej ekspozycji.

Otwórz