Pierwsze wrześniowe burze?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Pierwsze wrześniowe burze?

Wygląda na to, że przed nami załamanie pogody. Dzisiejsze komunikaty synoptyków przestrzegają przed możliwością wystąpienia na terenie województwa opolskiego burz.

Kilka upalnych dni, które zakończyły tegoroczne wakacje, zaowocuje prawdopodobnie atmosferycznym wyładowaniem. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu zapowiada, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin na Opolszczyźnie mogą wystąpić burze z przelotnymi opadami deszczu.

Komunikat obowiązuje w poniedziałek 5 września w godz. od 15:00 do 24:00. Wartość opadów szacuje się na poziomie od 10 do 15 mm, choć lokalnie może ona sięgnąć 35 mm. Burzom towarzyszyć będzie wiatr, którego prędkość w porywach może wynosić do 70 km/h. Meteorolodzy oceniają stopień zagrożenia na pierwszym, najniższym stopniu, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk na poziomie 90%.

Przypominamy, że skutkami takich warunków atmosferycznych mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, a nawet zagrożenie życia od uderzenia piorunów. Prawdopodobne są także komplikacje na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne i lokalne zalania. Apelujemy do mieszkańców naszej Gminy o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Otwórz