Warsztaty Twórcze również w Muzeum

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Warsztaty Twórcze również w Muzeum

W Paczkowie trwają XI Międzynarodowe Warsztaty Twórcze - Plener Ceramiczno-Malarski Paczków 2011. W zeszły czwartek uczestnicy tych artystycznych spotkań spotkali się z mieszkańcami naszego miasta.

W tym roku paczkowskie MWT rozpoczęły się 24 lipca. Bazą warsztatów tradycyjnie jest Dom Plastyka - siedziba Ogniska Artystycznego w Paczkowie. W tegorocznej edycji warsztatów bierze udział prawdziwie międzynarodowa grupa, na czele z mocną reprezentacją Meksyku w składzie: Eugenia Belden, Ana Maria Montes de Oca oraz Laura Morales (Meksyk). Oprócz wspomnianej trójki, w Warsztatach uczestniczą: Jirina Hornikova (Czechy), Laszlo Nemeth (Węgry), Kamila Dziedzic, Barbara Kozłowska-Trojnar, Bożena Uryga-Mączyńska, Stanisław Białogłowicz, Stanisław Kilarecki oraz Ryszard Ziółkowski - inicjator i organizator imprezy, który pełni rolę głównego komisarza warsztatów.

Już po pięciu dniach twórczej pracy artyści wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcami Paczkowa, które zorganizowano w sali konferencyjnej Muzeum Gazownictwa. W kilkuletniej historii paczkowskich Warsztatów było to pierwszego tego typu wydarzenie, podczas którego każdy z plastyków mógł zaprezentować swój artystyczny dorobek, opowiedzieć o swoich inspiracjach, przybliżyć techniczne aspekty swojej twórczości. Uczestnicy przedstawili w formie prezentacji multimedialnych swego rodzaju "pigułki" z ich dotychczasowej pracy twórczej. Jak zwykle do Paczkowa zjechali artyści prawdziwie wysokiej klasy, dlatego frekwencja dopisała - z okazji do spotkania z uczestnikami MWT 2011 skorzystało wielu paczkowian.

XI Międzynarodowe Warsztaty Twórcze potrwają do najbliższej soboty, a zakończy je wernisaż wystawy poplenerowej, który planowany jest na 6 sierpnia o godz. 18.00 w galerii Domu Plastyka (Rynek 20).

Otwórz