Kolejna akcja poboru krwi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejna akcja poboru krwi

Stowarzyszenie KREWmaNIACY Kamienica oraz paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Famad organizują kolejną akcję poboru krwi.

W piątek 12 sierpnia w godzinach od 9.00 do 12.00 w parku zakładowym paczkowskiej fabryki Famad przy ulicy Wojska Polskiego 28 odbędzie się kolejna w tym roku akcja poboru krwi. Zbiórkę organizuje paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy współpracy ze Stowarzyszeniem KREWmaNIACY z Kamienicy.

To już drugie wspólne przedsięwzięcie tych podmiotów krwiodawczych, których współpraca zaowocowała ostatnio udaną zbiórką w Zespole Szkół w Paczkowie. Akcja ta odbyła się pod koniec marca i była połączona z prowadzeniem procedury rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. O szczegółach pisaliśmy na łamach naszej strony internetowej.

Przypominamy, że dawcą krwi może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 2 litry płynów.

UWAGA! Pamiętajmy, że codziennie w województwie opolskim na krew czeka ok. 50 ludzi. Potrzebnych jest zatem 100 osób, które oddadzą krew. Liczy się każda kropla krwi! Zachęcamy do udziału w akcji poboru krwi - nie bądźmy obojętni. 

Otwórz