Nadchodzą Warsztaty Twórcze 2011

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nadchodzą Warsztaty Twórcze 2011

Przed nami XI Międzynarodowe Warsztaty Twórcze - Plener Ceramiczno-Malarski Paczków 2011, czyli kolejna odsłona internacjonalnych artystycznych spotkań w paczkowskim Domu Plastyka.

Międzynarodowe Warsztaty Twórcze co roku wspólnymi siłami organizuje Związek Polskich Artystów Plastyków w Opolu, paczkowskie Ognisko Artystyczne oraz Urząd Miejski w Paczkowie. Do 2008 roku impreza miała charakter jedynie warsztatów ceramicznych, ale od 2009 roku zakres pleneru poszerzono dodatkowo o malarstwo. Nie inaczej będzie także podczas tegorocznej edycji.

W tym roku paczkowskie MWT ruszą 24 lipca. Bazą warsztatów będzie tradycyjnie Dom Plastyka - siedziba Ogniska Artystycznego w Paczkowie - w którym odwiedzający nasze miasto artyści będą nie tylko tworzyć i prezentować swoje prace, ale też nocować. W tegorocznej edycji warsztatów weźmie udział prawdziwie międzynarodowa grupa, na czele z mocną reprezentacją Meksyku - uczestnictwo potwierdzili już: Eugenia Belden, Ana Maria Montes de Oca oraz Laura Morales (Meksyk), a także Jirina Hornikova (Czechy), Laszlo Nemeth (Węgry), Kamila Dziedzic, Barbara Kozłowska-Trojnar, Bożena Uryga-Mączyńska, Stanisław Białogłowicz, Stanisław Kilarecki oraz Ryszard Ziółkowski (na zdjęciu) - inicjator i organizator imprezy, który jak zwykle pełnić będzie rolę głównego komisarza warsztatów.

Dla większości z jedenastu uczestników tegorocznego pleneru nie jest to pierwsza wizyta w Paczkowie. Zauroczeni naszym zabytkowym miastem malarze i ceramicy przyznają zgodnie, że chętnie wracają do "Polskiego Carcassonne", bo przyjazna atmosfera MWT, świetna organizacja pleneru, a przede wszystkim niezwykły klimat naszego zabytkowego grodu nie tylko znakomicie sprzyjają "procesom twórczym", ale są także niezwykle cennym artystycznym doświadczeniem.

Podczas warsztatów zostaną zorganizowane dwa spotkania artystów plastyków z paczkowianami, podczas których nie tylko nadarzy się okazja do bezpośredniej rozmowy z uczestnikami MWT 2011, ale także zapoznania się z ich dotychczasowym dorobkiem artystycznym - każdy z artystów zaprezentuje go w formie pokazów multimedialnych. Warsztaty zakończą się wystawą poplenerową - wernisaż planowany jest na sobotę 6 sierpnia o godz. 18.00 w galerii Domu Plastyka (Rynek 20). O szczegółach i "twórczych postępach" XI Międzynarodowych Warsztatów Twórczych - Paczków 2011 będziemy na bieżąco informować na łamach naszej strony internetowej.

Otwórz