Kolejna wystawa artysty z Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejna wystawa artysty z Paczkowa

W Domu Plastyka - siedzibie paczkowskiego Ogniska Artystycznego - do końca czerwca można oglądać kolejną wystawę z cyklu twórczości mieszkańców naszego miasta.

Po rzeźbiarskiej ekspozycji Zdzisława Wójcika przyszła pora na wystawę prac malarskich Stanisława Karola. Ten znany w Paczkowie i okolicach lekarz weterynarii od wielu lat realizuje swoje artystyczne ambicje przy sztalugach, tworząc urokliwe obrazy. Malarska pasja towarzyszy mu niemal od dziecka, jednak po maturze zdecydował się wybrać inną drogę zawodową - dostał się na weterynarię. Pan Stanisław nie zaniedbał jednak swojego talentu - wciąż maluje, głównie akwarelami, a w jego twórczości dominuje martwa natura i sielankowe krajobrazy.

Do tej pory artysta nie prezentował swoich prac szerszej publiczności - jego impresjonistyczne dzieła trafiały głównie do teczek domowego archiwum. Za namową małżonki - Teresy Karol, która pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Opolskiego - zdecydował się po raz pierwszy wydobyć swoje prace na światło dzienne i pokazać je światu. 

W Paczkowie obrazy Stanisława Karola zostały zaprezentowane w holu Domu Plastyka - będą one udostępnione w siedzibie paczkowskiego Ogniska Artystycznego (ul. Rynek 20) do 30 czerwca - od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 17:00. Wstęp wolny. 

Otwórz