Piątkowa noc zwiedzania w Muzeum Gazownictwa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Piątkowa noc zwiedzania w Muzeum Gazownictwa

Przypominamy, że jutro - w piątek 20 maja - paczkowskie Muzeum Gazownictwa przyłącza się do Nocy Muzeów, otwierając w godzinach wieczornych swoje bramy przed turystami i "nocnymi markami".

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie jest zdecydowanie jedną z najcenniejszych wizytówek turystycznych na Opolszczyźnie. Obiekt prezentuje nowoczesną, dynamiczną i różnorodną prezentację, która znakomicie oddaje tempo zmian, szybkość technologicznego rozwoju i ewolucję przemysłu gazowniczego w Polsce i na świecie. Ekspozycja paczkowskiego Muzeum Gazownictwa jest jedną z największych tego typu w Europie - składa się na nią ponad 3000 eksponatów, które prezentowane są w salach wystawowych i ekspozycjach plenerowych o łącznej powierzchni ponad 1000 m2.

Nasze Muzeum po raz pierwszy dołączyło do majowej Nocy Muzeów w 2010 roku. Po ogromnym sukcesie poprzedniej edycji, kiedy to w ciągu kilku godzin obiekt obejrzało w sumie ponad 500 osób, władze gazowego skansenu zdecydowały się dołączyć do tego przedsięwzięcia również w tym roku. W piątek 20 maja Muzeum Gazownictwa zaprasza w godzinach od 19.00 do 0.00 na nocną podróż po swoich obiektach w pięknie oświetlonej - oczywiście lampami gazowymi - scenerii. W programie Nocy w Muzeum Gazownictwa zwiedzanie obiektu z przewodnikiem (wejścia co godzinę od godz. 19.00, ostatnie wejście o 23:00) oraz projekcja edukacyjnego filmu pt. "Bezpieczny gaz". Wstęp wolny. O szczegółach poczytać można na stronie internetowej www.muzeumgazownictwa.pl.

Zapraszamy serdecznie do Paczkowa, a w imieniu Muzeum Gazownictwa na majową Noc Muzeów.

Kontakt: Muzeum Gazownictwa - 48-370 Paczków, ul. Pocztowa 6, tel. (77) 431 68 34, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

Otwórz