W Pucharze Tymbarku też gramy dalej

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności W Pucharze Tymbarku też gramy dalej

Pisaliśmy już o sukcesach naszych małych piłkarek i piłkarzy w tegorocznym Turnieju im. Marka Wielgusa. Pora na dobre wieści z powiatowego etapu XI Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", w którym znakomicie poradziła się reprezentacja chłopców z terenu Gminy Paczków.

Przypomnijmy, że Turniej "Z podwórka na stadion" organizowany jest od 2001 r. W pierwszych edycjach rozgrywany był na etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim - kończył się obozami sportowymi, podczas których wygrywały najsilniejsze reprezentacje wojewódzkie. W 2005 r. formuła Turnieju została wzbogacona o finał ogólnopolski. W rozgrywkach finałowych, do których docierają najlepsi, wyłaniani są Mistrzowie Polski U-10 w kategorii dziewcząt i chłopców. Dotychczas w Turnieju udział wzięło ponad 5700 drużyn z całej Polski.

W tym roku rywalizacja o Puchar Tymbarku wystartowała w naszym powiecie w czwartek 12 maja. Na turnieju w Nysie naszą gminę reprezentowały dwie drużyny - w rywalizacji dziewcząt zespół UKS Paczków (złożony z uczennic szkół paczkowskich podstawówek), a w kategorii chłopców drużyna PSP Kamienica wzmocniona zawodnikami z PSP Trzeboszowice oraz PSP 3 Paczków.
O ile prowadzonej przez Radosława Napieracza drużynie dziewcząt nie wiodło się w turnieju najlepiej (na sześć drużyn piłkarki z Paczkowa zajęły czwarte miejsce i niestety nie awansowały dalej), to zespół chłopców przeszedł przez powiatową rywalizację jak burza. PSP Kamienica spisała się znakomicie, wygrywając wszystkie możliwe spotkania! W całej imprezie nasi mali futboliści stracili tylko 3 bramki, a zdobyli ich aż 24. Paczkowianie pozostawili w tyle takie firmy jak UKS 10 Nysa, ZSS Nysa czy SP Otmuchów. Podopieczni Zbigniewa Drobnego bez problemów poradzili sobie z rywalami w grupie (5:0 z ZSS Nysa, 4:0 z SP Sidzina), następnie w ćwierćfinale rozgromili Stokrotki Kamiennik 8:0, a w półfinale pokonali 5:2 ekipę Otmuchowian Otmuchów. Najbardziej zacięty okazał się jednak mecz finałowy z doskonale grającą drużyną z SP Lasocice, w którym, po początkowo słabszej grze, młodzi piłkarze z Gminy Paczków wykrzesali dodatkowe siły i ostatecznie pokonali przeciwnika 2:1. Tym samym PSP Kamienica zajęła pierwsze miejsce w turnieju i awansowała do Finału Wojewódzkiego "Z podwórka na stadion" planowanego na 16 maja w Głogówku.

Serdecznie gratulujemy naszym małym piłkarzom i życzymy im szczęścia w kolejnych etapach rozgrywek o Puchar Tymbarku. Kto wie, może to właśnie zawodnicy trenera Drobnego wywalczą w tym roku nagrodę główną, którą jest wyjazd do Holandii na stadion Amsterdam Arena - obiektu słynnego Ajaxu Amsterdam.

Szczegółowe wyniki powiatowego etapu XI Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" można znaleźć na stronie internetowej Podokręgu Piłki Nożnej w Nysie. 

Składy drużyn:

UKS Paczków (dziewczęta): E. Ćwik, W. Rosochacka, A. Broszczak, K. Biernat, P. Kosiba, J. Żak, A. Werner, K. Tetłak. Trener: R Napieracz. Opiekun: G. Klag.

PSP Kamienica (chłopcy): J. Sypek, G. Robak, B. Gąsiorek, S. Tetłak, A. Pajetka, J. Gólcz, M. Kieliszek, K. Caputa, W. Odziomek, M. Rzepka. Trener: Z. Drobny. Opiekun: R. Napieracz.

Otwórz