Rzeźbiarska pasja strażaka

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Rzeźbiarska pasja strażaka

W Domu Plastyka - siedzibie paczkowskiego Ogniska Artystycznego - do końca maja można oglądać wystawę prac rzeźbiarskich rodowitego paczkowianina, Zdzisława Wójcika.

Zdzisław Wójcik mieszka w Paczkowie, ale przez wiele lat był związany zawodowo z Nysą, gdzie pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Po przejściu na strażacką emeryturę, pan Zdzisław poświęca więcej wolnego czasu swojej wielkiej pasji - rzeźbiarstwu. Swoje artystyczne ambicje realizuje od dziecka, a rzeźbi głównie w drewnie, choć w przyszłości planuje również tworzyć w twardszym materiale. Efektem jego pasji są nie tylko pięknie zdobione ramy luster czy obrazów, ale też krzyże, postacie historyczne, rzeźby kobiet, żołnierzy czy legendarnych diabłów. W jego twórczości nie brakuje też - co naturalne - motywów ogniowych, m.in. strażaków i strażackich orkiestr.

W Paczkowie prace Zdzisława Wójcika zostały zaprezentowane w holu Domu Plastyka. To pierwsza indywidualna wystawa tego artysty (wcześniej brał udział jedynie w ekspozycjach zbiorowych). Prace byłego komendanta nyskiej PSP będą udostępnione w siedzibie paczkowskiego Ogniska Artystycznego (ul. Rynek 20) do 31 maja - od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 17:00. Wstęp wolny.

Otwórz