Powiatowe sukcesy małych futbolistów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Powiatowe sukcesy małych futbolistów

Jak co roku w maju ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, w którym rywalizują drużyny piłkarskie z zawodnikami lub zawodniczkami urodzonymi maksymalnie w 2000 roku. Na etapie powiatowym mali adepci futbolu z Paczkowa pokazali, że mogą powalczyć w tej prestiżowej rywalizacji o najwyższe cele.

Od kilku lat dzieci z całej Polski biorą udział w kolejnych edycjach turnieju, nad którym sponsorską pieczę obejmowała do niedawna TP S.A, a od 2011 roku marka ORANGE. Mali adepci futbolu, zrzeszeni w Uczniowskich Klubach Sportowych lub reprezentacjach swoich szkół podstawowych, rywalizują najpierw w eliminacjach powiatowych, a następnie walczą w finale wojewódzkim. Jego najlepsze drużyny dostają się do rozgrywek ogólnopolskich, gdzie rywalizacja toczy się o tytuł Mistrzów Polski rocznika 2000.

W tym roku ruszyła XVI edycja Turnieju im. Marka Wielgusa. Do walki o miejsce w finałach wojewódzkich paczkowskie Gminne Centrum Sportu i Rekreacji postanowiło oddelegować trzy zespoły. Pierwszym z nich była drużyna dziewcząt, czyli UKS Paczków (zdjęcie nr 1). Jej skład został wyselekcjonowany podczas specjalnych treningów spośród zawodniczek PSP Kamienica, PSP 3 oraz PSP 2 w Paczkowie - w kadrze znalazły się głównie piłkarki z tej ostatniej placówki. W kategorii chłopców barw Paczkowa broniła "Trójka" Paczków (zdjęcie nr 2), czyli ekipa założona z uczniów paczkowskiej Szkoły Podstawowej nr 3. Trzecią drużyną była piłkarska kadra PSP Kamienica (zdjęcie nr 3).

10 maja mali piłkarze z naszej gminy udali się na finał powiatowy do Nysy. Rozgrywki okazały się szczególnie udane dla dziewcząt z UKS Paczków, które zdobyły drugie miejsce i awansowały do następnej fazy turnieju. W walce o pierwsze miejsce w powiecie nasze zawodniczki uległy jedynie połączonym siłom Białej Nyskiej i Sidziny, które wystartowały pod szyldem UKS Biała Nyska i wygrały turniej. Druga lokata zawodniczek Radosława Napieracza zagwarantowała im awans do finału Opolszczyzny.
W konkurencji chłopców dzielnie walczący zespół PSP Kamienica, składający się w większości z młodszych zawodników klasy III, pechowo przegrał pierwszy i zremisował drugi pojedynek w grupie. Tym samym drużyna nie awansował do dalszych gier.
Ekipa z PSP3 Paczków, choć w mocno przerzedzonym składzie i w zastępczej obsadzie trenerskiej, ze zmiennym szczęściem walczyła w grupie, ale awansowała do ćwierćfinału. Wzmocniona orlikami KS Sparta Paczków drużyna "Trójki" pokazała prawdziwy charakter w drugiej fazie turnieju, najpierw pokonując w 1/4 finału zespół Hat-Trick Głuchołazy 2:1, a następnie w 1/2 finału SP Korfantów 2:0. W efekcie mali paczkowianie dostali się do ścisłego finału powiatu, w którym stanęli naprzeciwko piłkarzy z Chróściny Nyskiej. Niestety, kadrowe braki odbiły się na możliwościach kondycyjnych drużyny. Chłopcom zabrakło już sił i, mimo ogromnej ambicji, nie zdołali pokonać rywali - Chróścina wygrała 0:2. Ostatecznie zespół z Paczkowa uplasował się na II miejscu i awansował do kolejnego etapu.

Powiatowe zmagania w ramach XVI Turnieju im. Marka Wielgusa okazały się dla naszych zespołów bardzo pomyślne - dwie z trzech zgłoszonych drużyn z Paczkowa zagrają w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 1 czerwca 2011 w Opolu. Serdecznie gratulujemy piłkarkom UKS Paczków i piłkarzom "Trójki" Paczków, życząc jednocześnie powodzenia na szczeblu wojewódzkim. Trzymamy kciuki!

Składy paczkowskich drużyn na etapie powiatowym XVI Turnieju im. Marka Wielgusa:

UKS Paczków (dziewczęta): K. Bartczyszyn, W. Morawska, P. Szafran, K. Pałosz, N. Tokarska, W. Otręba, A. Janusz, W. Turała. Opiekun: I. Robak. Trener: R Napieracz.

PSP Kamienica (chłopcy): J. Sypek, D. Kucharski, G. Robak, B. Gąsiorek, S. Tetłak, A. Pajetka, A. Gąsiorek, D. Mokrzycki. Opiekun: R. Napieracz. Trener: Z. Drobny.

PSP 3 Paczków (chłopcy): J. Bednarczuk, S. Dziasek, K. Grzeczny, P. Kadruk, B, Kalfas, D. Puzio, K. Caputa, M. Kieliszek. Opiekun: M. Krzywda.

Szczegółowe wyniki powiatowego etapu XVI Turnieju im. Marka Wielgusa można znaleźć na stronie internetowej Podokręgu Piłki Nożnej w Nysie.

Otwórz