W Paczkowie wybierzemy Miss Polonia Ziemi Nyskiej - zgłoś się!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności W Paczkowie wybierzemy Miss Polonia Ziemi Nyskiej - zgłoś się!

W Paczkowie czeka nas wkrótce prawdziwa gratka dla wielbicieli i koneserów kobiecej urody. W niedzielę 29 maja w Ośrodku Kultury i Rekreacji odbędą się wybory "Miss Polonia Ziemi Nyskiej 2011" oraz "Miss Nastolatek Ziemi Nyskiej 2011". Na zgłoszenia pięknych pań, które chciałyby powalczyć o te prestiżowe tytuły, organizatorzy czekają do 4 maja.

Honorowy patronat nad wyborami "Miss Polonia Ziemi Nyskiej 2011" oraz "Miss Nastolatek Ziemi Nyskiej 2011" objął Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski. Organizatorzy imprezy - Opolskie Biuro "Miss Polonia" oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie - serdecznie zapraszają do udziału w obu planowanych w naszym mieście konkursach. W wyborach mogą wystartować dziewczyny z terenu powiatu nyskiego w wieku: do 18 lat - kategoria "Miss Nastolatek Ziemi Nyskiej", od 18 do 24 lat - kategoria "Miss Polonia Ziemi Nyskiej".

Konkursy "Miss Polonia Ziemi Nyskiej 2011" oraz "Miss Nastolatek Ziemi Nyskiej 2011" są etapami eliminacyjnymi wojewódzkiego konkursu "Miss Polonia Opolszczyzny". Zwyciężczynie z Paczkowa wezmą udział w etapie wojewódzkim, a jego finalistki będą mogły wystartować w najbardziej prestiżowej imprezie tego typu w naszym kraju - "Miss Polonia".
Konkurs "Miss Polonia" należy do najstarszych tego typu imprez na świecie - jest starszy od najbardziej dziś znanych "Miss World" i "Miss Universe" o ponad dwadzieścia lat! Autorem nazwy konkursu jest znany polski literat Tadeusz Boy-Żeleński. Pierwsze wybory Miss Polonia odbyły się w Warszawie w 1929 roku - wygrała je warszawska urzędniczka Władysława Kostak. W pierwszych latach konkurs rozstrzygano jedynie na podstawie nadesłanych fotografii. Aktualnie panującą Miss Polonia 2010 jest 24-letnia Rozalia Mancewicz.

Nie od dziś wiadomo, że konkursy piękności są znakomitą przepustką do świata mody, telewizji i show biznesu. Wiele uczestniczek "Miss Polonia" podziwiamy dziś na wybiegach lub w programach telewizyjnych. Już sukcesy na szczeblach wojewódzkich dają szansę podróżowania, pokazania się światu, zaistnienia w mediach, na scenie czy estradzie.
Wszystkie kandydatki, które zgłoszą się do paczkowskich eliminacji, zostaną profesjonalnie przygotowane do majowej gali pod okiem specjalistów. Dziewczyny nauczą się prezentacji scenicznej, umiejętnej autoprezentacji oraz odpowiedniej dbałości o wygląd. Główna Gala Wyborów "Miss Polonia Ziemi Nyskiej 2011" oraz "Miss Nastolatek Ziemi Nyskiej 2011" odbędzie się w niedziele 29 maja w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie. 

Chcesz spróbować swoich sił w powiatowym konkursie "Miss Polonia"? Nie czekaj - zgłoś się! Lepiej spróbować, niż potem żałować, że się nie spróbowało!

Zgłoszenia kandydatek przyjmowane są do środy 4 maja 2011 roku pod adresem: Licencjonowany Przedstawiciel Warszawskiego Biura Miss Polonia - ul. Oleska 70, Opole. Szczegółowe informacje na temat konkursu uzyskać można pod numerem tel. (77) 44 22 332.

Otwórz