Do Paczkowa przyjeżdża Renata Piątkowska

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Do Paczkowa przyjeżdża Renata Piątkowska

Biblioteka Publiczna w Paczkowie zaprasza wszystkich, szczególnie najmłodszych, na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską - autorką wielu popularnych książek dla dzieci.

Renata Piątkowska mieszka w Bielsku Białej. Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a jej wielką pasją jest jazda konna. Jak sama mówi, o tym, że zostanie pisarką, wiedziała już kiedy samodzielnie zaczynała pisać pierwsze proste zdania. Książki od zawsze były dla niej ważne i już w dzieciństwie zawładnęły jej wyobraźnią.

Dotychczas wydała 18 książek - wszystkie cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników. Wiele otrzymało wyróżnienia,  m.in. przyznane przez  Fundacje ABC XXI - "Cała Polska czyta dzieciom" w konkursie literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży w kategorii książek do lat 6 (za zbiór opowiadań pt. "Na wszystko jest sposób"). Autorka ma na swoim koncie też wiele innych lubianych pozycji książkowych, m.in. "Opowiadań dla przedszkolaków", "Opowiadań z piaskownicy", "Nie ma nudnych dni" czy "Przygoda ma kolor niebieski".

W najnowszej książce "Gdyby jajko mogło mówić" pisarka wyjaśnia dzieciom znaczenie świątecznych zwyczajów. Wcześniej Renata Piątkowska w przystępny sposób przybliżała najmłodszym temat polskich przysłów ("Z przysłowiami za pan brat") oraz przesądów ("Szczęście śpi na lewym boku"). Teraz napisała książkę o zwyczajach. Wszystkie dzieci malują wielkanocne pisanki, ale czy wiedzą, dlaczego malują właśnie jajka? Skąd się wziął prima-aprilis czy lanie wosku w Andrzejki? O tym i o wielu innych ciekawych zwyczajach poczytać można właśnie w tegorocznej publikacji Piątkowskiej.

Pisarka często spotyka się z czytelnikami, jest zapraszana do przedszkoli, szkół i bibliotek na autorskie spotkania. Rozmawia z dziećmi nie tylko o bohaterach swoich utworów, ale i codziennych zwykłych sprawach, które są istotne dla najmłodszych. W Paczkowie okazja do porozmawiania z Renatą Piątkowską nadarzy się już w środę 27 kwietnia 2011 roku o godz. 11:00. Organizator spotkania - Biblioteka Publiczna im. Jana Brzechwy w Paczkowie - serdecznie zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Słowackiego 7.  
 

Otwórz