Chcesz zostać żołnierzem? Ruszają nabory!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Chcesz zostać żołnierzem? Ruszają nabory!

Mamy istotną informację dla osób zainteresowanych zawodową służbą wojskową. Rozpoczął się właśnie proces powoływania żołnierzy z zasobów Narodowych Sił Rezerwowych. Nabór ogłosiła m.in. brygada w Międzyrzeczu. Takie informacje napłynęły do Starostwa Nyskiego, a za jego pośrednictwem również do naszej gminy.

W związku z profesjonalizacją Sił Zbrojnych RP oraz intensyfikacją naboru żołnierzy rezerwy do korpusu szeregowych zawodowych oraz Narodowych Sił Rezerwowych, 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana ogłasza nabór na wolne stanowiska starszych szeregowych i szeregowych oraz we wspomnianych Narodowych Siłach Rezerwowych. W ramach 17. WBZ powołany został wyspecjalizowany zespół promocyjny, złożony z doświadczonych żołnierzy brygady, którego zadaniem jest zapoznanie kandydatów z możliwościami i warunkami służby.  

17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana jest pewnym i stabilnym pracodawcą w branży wojskowej. Nabór do służby zawodowej w 17. WBZ w Międzyrzeczu rozpoczął się już w 2004 roku, kiedy to pierwsze Kołowe Transportery Opancerzone "Rosomak" przekroczyły bramy koszar. Obecnie w brygadzie służy ponad 2300 żołnierzy. Od kilku lat jednostka utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie zarówno wyszkolenia, wyposażenia, jak i realizacji zadań. Żołnierze brygady wykonali trudne zadania bojowe w Iraku, Afganistanie i Czadzie.

Służba w 17. WBZ w Międzyrzeczu to gwarancja na możliwość rozwoju zawodowego, praca z najlepszymi żołnierzami na najnowocześniejszym sprzęcie. Każdy żołnierz ma możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych na kursach doskonalących oraz sprawdzenia się podczas wyjazdu na misję pokojową. Kontakt w sprawie naboru do 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej należy nawiązać z oficerem prasowym ppor. Magdaleną Goliszek (ul. Wojska Polskiego 17, 66-300 Międzyrzecz, tel. 663 663 071, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Otwórz