Znamy już program Ferii Zimowych w OKiR

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Znamy już program Ferii Zimowych w OKiR

Już 14 lutego na Opolszczyźnie rozpoczynają się ferie zimowe, warto zatem zapoznać się z możliwościami spędzenia tego wolnego czasu w Paczkowie. Dziś prezentujemy program przygotowany dla dzieci i młodzieży przez Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie proponuje odpoczywającym od szkół uczniom wyjątkowo bogatą ofertę, dlatego jest spora szansa, że w przygotowanym przez OKiR programie każdy znajdzie coś dla siebie. Nauka gry na gitarze, warsztaty muzyczne i taneczne, turnieje gier komputerowych, zajęcia rysunkowe, dyskoteka - to tylko niektóre z form organizowanych zajęć. Warty uwagi jest również program estradowy z "Hrabią Rumburakiem" w roli głównej oraz kilka projekcji filmów i koncertów.

Feriowa oferta OKiR-u rozpoczyna się już w sobotę 12 lutego turniejem komputerowym "Counter Strike" (tego typu wirtualnych rywalizacji będzie w sumie pięć) oraz dyskoteką dla młodzieży. W kolejnych dniach dzieci i młodzież czeka sporo ciekawych przedsięwzięć, którą z pewnością skutecznie wypełnią im wolny czas. Nie zabraknie tradycyjnego "Balu karnawałowego z Policusiem" (gry, zabawy, tańce i quizy - impreza dla najmłodszych organizowana przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Nysie). Najmłodsi z pewnością chętnie wezmą udział w programie "Hrabia Rumburak wśród piratów" w wykonaniu Teatru LOŻA (wstęp 5 zł).
Również fani muzyki rockowej powinni być usatysfakcjonowani - oprócz wspomnianych warsztatów muzycznych i nauki gry na gitarze, OKiR szykuje koncert "Returny 2011" (23 luty, godz. 17.00) - na scenie pojawi się kilka rockowych kapel z Paczkowa i okolic, które na pewno stworzą niezapomniane muzyczne show. W harmonogramie zajęć coś dla siebie znajdą też zapaleni tancerze - organizatorzy "Ferii" zaplanowali zajęcia tańca towarzyskiego i nowoczesnego.
Mali paczkowianie będą mieli też okazję wyjechać do Teatru Lalek w Opolu na spektakl pod tytułem "Podgrzybek" (22 luty, godz. 9:00, koszt 15 zł, ilość miejsc ograniczona).
Zadowoleni powinni być również wielbiciele filmów - w Kinie Kopernik planowane są projekcje dwóch familijnych nowości filmowych: w drugi feriowy weekend będzie można obejrzeć film animowany "Zaplątani", a tydzień później komedię "Zemsta futrzaków".

Zgłoszenia wszystkich chętnych do udziału w imprezach organizatorzy przyjmują w siedzibie Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27), telefonicznie pod numerem telefonu 077 431 62 32 lub drogą mailową pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FERII ZIMOWYCH 2010 OŚRODEK KULTURY I REKREACJI W PACZKOWIE 

Otwórz