Beatlesi z Niemodlina zagrają w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Beatlesi z Niemodlina zagrają w Paczkowie

W sobotę 19 lutego Restauracja "Jagienka" oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie organizują kolejny wieczór przy muzyce na żywo. Po dwóch bluesowych koncertach pora na występ "opolskich Beatelsów", czyli zespołu "The Shout", coverującego piosenki legendarnej grupy z Liverpoolu. 

Muzyczne wieczory w "Jagience" stają się powoli tradycją. Do tej pory restauracja zorganizowała dwa tego typu przedsięwzięcia - w październiku zeszłego roku lokal gościł grupę "Blues Motive", a pod koniec stycznia na żywo zagrała grupa "Proceder Blues". Przed nami kolejny kameralny koncert - paczkowianom zaprezenuje się kapela "The Shout" z Niemodlina, która wykonuje przeboje słynnego angielskiego zespołu "The Beatles", przygotowane często we własnych, nieco mocniejszych aranżacjach.

Któż nie zna piosenek The Beatles - jednego z najpopularniejszych zespołów muzycznych wszech czasów? John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr na stałe wpisali się złotymi zgłoskami w historię światowej muzyki rozrywkowej. Niestety, oryginalnych wykonań posłuchać można jedynie z płyt lub kaset - zespół rozpadł się w 1970 roku. Na szczęście w Polsce wciąż nie brakuje utalentowanych fanów muzyki Beatlesów, którzy grają ich kawałki na żywo. Grupa takich zapaleńców powołała do życia zespół "The Shout". Dzięki temu legendarne kawałki, takie jak "I Want to Hold Your Hand", "Michelle", "Yellow Submarine", "Help!" czy "Yesterday", wciąż rozbrzmiewają na nowo w różnych zakątkach kraju.

Początki "The Shout" sięgają 2000 roku, kiedy to czwórka znajomych z okolic Niemodlina postanowiła połączyć swoje muzyczne zainteresowania we wspólny projekt. Założyciele zespołu nigdy wcześniej nie grali razem, znali się jedynie towarzysko, dlatego szybko znaleźli wspólny muzyczny język. Cała czwórka przyznaje zgodnie, że pomimo różnych dróg, które doprowadziły ich do "The Shout", muzyka Beatlesów zajmowała zawsze znaczące miejsce w płytotece każdego z nich.
Nazwa grupy nawiązuje do jednego z pierwszych wielkich przebojów Beatlesów - piosenki "Twist and shout". Koncertowy debiut zespołu miał miejsce na festynie w Siemianowicach Śl. w maju 2000 roku. Potem ruszyła "koncertowa karuzela" - w ciągu kilku miesięcy "The Shout" zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Dziś grupa ma na swoim koncie kilkaset występów na żywo i zwycięstwo w II Ogólnopolskim Przeglądzie Utworów Beatlesów PUB w Dzierżoniowie. 
Po kilku personalnych roszadach skład zespołu "The Shout" przedstawia się dziś następująco - wokalem i grą na gitarach trudnią się Piotr Sopel, Tomasz Piekarski i Krzysztof Ogrodnik, a instrumenty perkusyjne obsługuje Bartosz Rokosz. 

Koncert "The Shout" odbędzie się w sobotę 19 lutego 2011 roku o godz. 20:00 w Restauracji "Jagienka" (budynek OKiR, ul. Wojska Polskiego 27). Cena biletu 10 zł. Trzeba pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto szybko podjąć decyzję i telefonicznie zarezerwować sobie miejsce podczas tego muzycznego wieczoru. Rezerwacje pod numerem tel. 669 046 019. W imieniu organizatorów - Restauracji "Jagienka" oraz Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie - serdecznie zachęcamy do udziału w koncercie.

Więcej informacji o zespole "The Shout" zasięgnąć można na stronie internetowej www.theshout.pl.

fot. www.theshout.pl

 

Otwórz