Książka zmieniła Twoje życie? Opisz to!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Książka zmieniła Twoje życie? Opisz to!

Paczkowska Biblioteka Publiczna ogłasza ciekawy konkurs czytelniczy pod hasłem "Książka, która zmieniła moje życie".

Nie od dziś wiadomo, że "książka jest przyjacielem człowieka". Zdarza się, że treści na książkowych kartkach mają spory wpływ na nasze postępowanie. Wywołując określone emocje i przemyślenia, często stają się przyczyną podejmowanych przez nas decyzji. Lektura książki dostarcza różnorodnych przeżyć, pomaga zrozumieć wiele spraw, daje pocieszenie, przynosi poradę, która niejednokrotnie ułatwia dokonywanie życiowych wyborów. Czytelnik, poznając bohaterów czytanych utworów, czasem może utożsamić się z nimi do tego stopnia, że za ich przykładem chce zmienić swój dotychczasowy byt. 

Czy i Tobie zdarzyło się, że przeczytana książka miała znaczący wpływ na Twoje życie? Czy po lekturze jakiegoś dzieła łatwiej było Ci podjąć ważne decyzje? A może dzieje jakiejś postaci literackiej skłoniły Cię do prawdziwej życiowej "rewolucji"? Jeśli tak, powinieneś koniecznie stanąć w szranki organizowanej przez Bibliotekę Publiczną rywalizacji.

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w konkursie mają za zadanie przygotować krótką wypowiedź pisemną, opisując w niej wpływ określonej książki na swoje życie. W pracy należy podać tytuł książki i jej autora. Konkurs skierowany jest do dorosłych czytelników (zarejestrowanych bądź niezarejestrowanych w paczkowskiej Bibliotece Publicznej), którzy są mieszkańcami gminy Paczków.

Rywalizacja rusza 1 lutego, a prace konkursowe będzie można składać w terminie do 15 kwietnia 2011 r. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości na stronie internetowej www.biblioteka.paczkow.pl w terminie do 30 kwietnia 2011 r. Autorom najciekawszych wypowiedzi przyznane zostaną cenne nagrody w postaci książkowych pakietów złożonych z samych bestsellerów. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Formularz konkursowy i regulamin rywalizacji znaleźć można na łamach strony internetowej Biblioteki Publicznej w Paczkowie.

Otwórz