Wideodomofon dla niepełnosprawnych petentów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wideodomofon dla niepełnosprawnych petentów

Przy wejściu do paczkowskiego ratusza - głównej siedziby Urzędu Miejskiego - zainstalowano wideodomofon w celu ułatwienia obsługi osób niepełnosprawnych.

Urządzenie znajduje sie po prawej stronie wejścia do magistratu, przy tablicy ogłoszeniowej. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, osoby niepełnosprawne mogą załatwiać urzędowe sprawy bez konieczności samodzielnego przemieszczania się po budynku.

Za pośrednictwem wideodomofonu niepełnosprawni mogą skomunikować się z pracownikami Kancelarii Głównej Urzędu Miejskiego, którzy - w zależności od potrzeb - udzielają niezbędnych informacji lub schodzą na dół i pomagają w załatwieniu konkretnych spraw. System wyposażony jest również w kamerę, której obraz przesyłany jest bezpośrednio do sekretariatu.

Petenci korzystający z wózków inwalidzkich lub też osoby mające trudności w poruszaniu się, nie muszą dzięki temu odwiedzać ratusza i zmagać się z wieloma barierami architektonicznymi - schodami, wąskimi drzwiami czy wysokimi progami. Wkrótce samo urządzenie oraz miejsce wyznaczone do rozmów przez domofon zostanie oznaczone odpowiednim, czytelnym znakiem. 

Otwórz