Bayer Full w świątecznym nastroju

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Bayer Full w świątecznym nastroju

Już w niedzielę 19 grudnia w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie odbędzie się świąteczny koncert jednego z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej - Bayer Full.

Grupa Bayer Full powstała w 1984 roku, a jej założycielem i wokalistą jest Sławomir Świerzyński. Ta najstarsza i bardzo popularna formacja muzyki disco polo ma w swoim dorobku siedem płyt, sprzedanych w łącznym nakładzie kilkunastu milionów egzemplarzy. Do największych przebojów kapeli należą: "Majteczki w kropeczki", "Wszyscy Polacy", "Blondyneczka", "Daleka droga" czy "Żono moja". Fanom polskiej muzyki tanecznej dobrze znane są także ich aranżacje hitów z lat 80-tych,. piosenek biesiadnych i przyśpiewek weselnych. Co ciekawe, w 1997 roku Bayer Full, jako jedyny zespół nurtu disco polo, nagrał płytę z piosenkami religijnymi. 

Od trzynastu lat lider grupy - Sławomir Świerzyński - jest organizatorem corocznej Biesiady Weselnej w Węgrowie. W ostatnim czasie o Bayer Full było głośno głównie z powodu ich planów podbicia rynku muzycznego w... Chinach. W tym roku zespół wziął udział w targach Expo 2010 w Szanghaju, co zaowocowało podpisaniem kontraktu na wydanie w Chinach 67 milionów płyt z piosenkami w języku chińskim.
Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, ale obecnie w Bayer Full grają i śpiewają Sławomir Świerzyński (wokal), Beata Matuszewska (wokal), Roman Matuszewski (wokal, perkusja), Paweł Opasiński (wokal, gitara) i Krzysztof Sochacki (saksofon).

Bayer Full przyjedzie do Paczkowa ze swoim bożonarodzeniowym koncertem kolęd i pastorałek. Występ zespołu zaplanowany jest na niedzielę 19 grudnia o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27). Wstęp 10 zł - bilety do nabycia w sekretariacie OKiR. Ilość miejsc ograniczona. 

Otwórz