65 urodziny szkoły w Trzeboszowicach

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności 65 urodziny szkoły w Trzeboszowicach

W ostatni piątek w Publicznej Szkole Podstawowej w Trzeboszowicach odbył się coroczny Dzień Patrona, czyli przygotowany przez uczniów i nauczycieli program artystyczny, poświęcony patronującemu placówce Adamowi Mickiewiczowi.

W tym roku PSP Trzeboszowice obchodzi swój okrągły jubileusz - 65. urodziny. Z tej okazji dzieci i nauczyciele placówki przygotowali ciekawą akademię. W uroczystości wzięły udział m.in. rodzice uczniów, sołtysi okolicznych wsi oraz dyrektorki innych paczkowskich szkół. Z zaproszenia od Dyrektor Małgorzaty Rokosz skorzystali także przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Burmistrzem Gminy Paczków Bogdanem Wyczałkowskim. 

Uczniowie "szkoły - jubilatki" przygotowali bogaty program artystyczny, którego motywem przewodnim było życie i twórczość najwybitniejszego polskiego twórcy romantycznego i narodowego wieszcza - Adama Mickiewicza. Urodzony w litewskim Nowogródku poeta patronuje szkole w Trzeboszowicach, dlatego grono pedagogiczne tej placówki stara się jak najlepiej zapoznać swoich uczniów z jego życiorysem. Dzieci włożyły w akademię sporo pracy, prezentując liczne artystyczne, często bardzo współczesne, interpretacje najwybitniejszych dzieł swojego patrona, m.in. "Pana Tadeusza", "Świtezianki" czy "Sonetów krymskich".  Mali artyści odtańczyli tradycyjnego "Poloneza", zaprezentowali kilka scenek aktorskich, a także wyrecytowali fragmenty poszczególnych utworów Mickiewicza. Na pomysłowo udekorowanej scenie nie zabrakło też pokazów tańca współczesnego oraz rockowych i hip-hopowych interpretacji mickiewiczowskiej twórczości.

Dzieciaki i ich nauczyciele trzeboszowickiej szkoły stanęli na wysokości zadania. Zgromadzona publiczność nagrodziła show gromkimi brawami. Kto nie był, niech żałuje, bo kolejny Dzień Patrona w PSP Trzeboszowice dopiero za rok.

Otwórz