Patriotyczne pieśni i nagrody dla paczkowianek!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Patriotyczne pieśni i nagrody dla paczkowianek!

We wtorek 9 listopada w Nyskim Domu Kultury odbył się XII Festiwal Pieśni Polski Niepodległej. W tym roku ten wokalny przegląd zakończył się sporym sukcesem dwóch paczkowianek.

Wokalna rywalizacja odbyła się w kilku kategoriach - przed nyską publicznością zaprezentowali się soliści oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, podzielone ze względu na wiek (szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. 

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować dwie polskie pieśni o charakterze niepodległościowym. Organizatorzy przeglądu dali wykonawcom spory wachlarz repertuarowych możliwości: od "Bogurodzicy", przez pieśni XVI wieku, Sejmu Czteroletniego, powstań narodowych czy pieśni legionów, aż po utwory okresu międzywojennego oraz pieśni "Solidarności".

Poziom artystyczny dwunastej edycji stał na bardzo wysokim poziomie. Członkowie festiwalowego jury stwierdzili, że "ze sceny płynęły pieśni wykonywane w taki sposób , że serce rosło z dumy". Po tegorocznym Festiwalu swoje powody do dumy może mieć także Paczków, bo dwie mieszkanki naszej gminy wróciły z Nysy z nagrodami. W kategorii solistów ze szkół podstawowych I miejsce zajęła Rita Madejczyk, która wykonała pieśń "Ojczyzna". W tej samej kategorii wyróżniona została także druga paczkowianka - Alicja Czajkowska. Obie utalentowane wokalistki są uczennicami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie i zarazem podopiecznymi pana Dariusza Kupskiego, który w paczkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji prowadzi Studio Piosenki "Voices".

Serdecznie gratulujemy sukcesu obu młodym artystkom i życzymy kolejnych udanych występów wokalnych. Wszystkich tych, którzy chcieliby posłuchać nagrodzonych wykonań, zachęcamy do udziału w Koncercie Laureatów Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej, który odbędzie się już jutro - w czwartek 11 listopada o godz. 17:00 - w sali Nyskiego Domu Kultury w Nysie (ul. Wałowa 7).

Szczegółowe wyniki oraz obszerną fotorelację z XII Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej znaleźć można na stronie internetowej Nyskiego Domu Kultury.

Otwórz