Show, koncert z wernisażem i festiwal filmów - zapraszamy!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Show, koncert z wernisażem i festiwal filmów - zapraszamy!

Rozpoczynający się weekend w Paczkowie obfituje w kilka ciekawych wydarzeń artystycznych. Przypominamy wszystkim o imprezach, które czekają na paczkowian i gości naszego miasta w piątek, sobotę i w kolejnych kilku dniach.

Już za kilka godzin w sali paczkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji rozpocznie się przedstawienie pod tytułem "Mantra - Życie Wśród Żywiołów". Spektakl jest efektem wytężonej pracy kilku sekcji artystycznych działających w ramach Stowarzyszenia Młodych Gminy Paczków "Alterna". Show, przygotowane przez kilka "alternowskich" ekip (m.in. taneczną, teatralną i muzyczną), powstało na bazie kultury buddyjskiej i hinduskiej, a motywem przewodnim spektaklu będzie mantra, czyli element dalekowschodniej praktyki duchowej, którego ustawiczne powtarzanie ma pomóc w opanowaniu, oczyszczeniu i uspokojeniu umysłu oraz zaktywizowaniu określonej pozytywnej energii. Start już w piątek 22 października o godz. 18:00 w sali OKiR. Wstęp wolny. Więcej informacji tutaj.

Tuż po zakończeniu występów "alternowiczów" zachęcamy wszystkich do odwiedzenia mieszczącej się w tym samym budynku Restauracji "Jagienka", w której odbędzie się koncert bluesowej kapeli "Blues Motive" z Nysy. Zespół gra bardzo energetyczną muzykę, a swoje pomysły czerpie wprost z bluesowego rynku amerykańskiego, którego utwory stanowią 80% repertuaru. Jak mówią członkowie "Blues Motive", ich muzyka nadaje się zarówno do słuchania, jak i tańczenia, Nowoczesne gitarowe brzmienia i ciekawe partie wokalne gwarantują, że podczas występów nyskiej kapeli nikt nie będzie się nudził. Wieczór uświetni wernisaż obrazów Kamili Michoń - absolwentki wrocławskiego ASP. Początek koncertu o godz. 19:30. Wstęp wolny. Więcej informacji tutaj.

W sobotę 23 października kolejne ciekawe wydarzenie - o godz. 16:00 w paczkowskim Kinie "Kopernik" rozpocznie się VII PACZKOWSKI FESTIWAL FILMOWY. W sumie podczas trwającego cztery dni VII Paczkowskiego Festiwalu Filmowego zostanie zaprezentowanych trzynaście filmów, podzielonych na cztery tematyczne kategorie - "Kino naszych sąsiadów" (sobota 23.10 - filmy czeskie), "Kino polskie" (niedziela 24.10), "Kino z bliskich stron" (poniedziałek 25.10 - produkcje europejskie) oraz "Kino z dalekich stron" (wtorek 26.10 - filmowe nowości m.in. z USA, Peru i Iranu). W tym niezwykle bogatym repertuarze każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. O szczegółach PFF 2010 poczytać można tutaj. Wstęp na wszystkie seanse jest wolny. Impreza potrwa do wtorku 26 października (ostatni seans o godz. 18:00).

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie tylko do udziału we wszystkich weekendowych imprezach artystycznych. Sporo się będzie działo, a wszystkie atrakcje są zupełnie nieodpłatne, dlatego wystarczy odrobina dobrej woli i nieco wolnego czasu. Zapraszamy!

Otwórz