Bluesowo-malarski piątek w "Jagience"

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Bluesowo-malarski piątek w "Jagience"

Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Restauracja "Jagienka" szykują wspólnie prawdziwą frajdę dla wszystkich miłośników bluesa - w piątek 22 października w Paczkowie zagra nyski zespół "Blues Motive".

Kapela "Blues Motive" gra muzykę blues-rockową z prawdziwego zdarzenia. W swoim muzycznym "wachlarzu", oprócz znanych i lubianych bluesowych standardów, zespół ma własne kompozycje. Założycielem zespołu jest Zbigniew Tyrolski z Nysy - doświadczony gitarzysta i basista. Skład uzupełniają: Krzysztof Oszańca (gitara basowa), Mariusz Lewicz (gitara elektryczna), Artur Drożdżal (perkusja) oraz wokalistka Magdalena Martyniuk - studentka wokalistyki jazzowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, która już od najmłodszych lat uczęszczała do Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nysie, pobierając lekcje gry na fortepianie oraz flecie poprzecznym, a obecnie, oprócz wokalnej współpracy z "Blues Motive", przygotowuje także swój solowy, akustyczny projekt w rytmach brazylijskiej bossa novy.

Zespół gra bardzo energetyczną muzykę, a swoje pomysły czerpie wprost z bluesowego rynku amerykańskiego, którego utwory stanowią 80% repertuaru. Jak mówią członkowie "Blues Motive", ich muzyka nadaje się zarówno do słuchania, jak i tańczenia, Nowoczesne gitarowe brzmienia i ciekawe partie wokalne gwarantują, że podczas występów nyskiej kapeli nikt nie będzie się nudził.

Koncert uświetni wernisaż prac malarskich Kamili Michoń - absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Początek bluesowo-malarskiego wieczoru w Restauracji "Jagienka" (budynek Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie) planowany jest w piątek 22 października o godz. 19:30. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Warto przypomnieć, że tego samego dnia o godz. 18:00 na sali OKiR odbędzie się premiera widowiska "Mantra - Życie Wśród Żywiołów", przygotowanego przez młodych artystów Stowarzyszenia "Alterna" - szczegóły tutaj.

 Otwórz