Bogata oferta Ośrodka Kultury - sprawdź sam!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Bogata oferta Ośrodka Kultury - sprawdź sam!

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zachęca dzieci i młodzież do udziału w organizowanych przez siebie zajęciach artystycznych. Oferta programowa jest naprawdę bogata i każdy młody człowiek może w niej znaleźć coś dla siebie.

OKiR, na czele którego od początku bieżącego roku stoi Dyrektor Andrzej Kłoczko, ma do zaproponowania szereg interesujących zajęć w ramach stałych sekcji artystycznych. Dzięki temu swoje zainteresowania mogą rozwijać entuzjaści śpiewu, miłośnicy tańca, amatorzy muzyki lub zapaleni aktorzy.

W ofercie programowej Ośrodka Kultury i Rekreacji wciąż działa i ma się dobrze Klub Taneczny "Bolero". Prowadząca zajęcia Teresa Dawidowicz wychowała w duchu miłości do tańca już kilka pokoleń paczkowian. "Bolero" jest nierozerwalnie związane z OKiR-em od 1974 r. Należą do niego dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat. Zajęcia odbywają się z podziałem na wiekowe grupy taneczne. Program zajęć obejmuje różne formy ruchu od rytmiki, tańców narodowych, ludowych po towarzyski i disco. Zdobyte umiejętności młodzi tancerze z Paczkowa z sukcesami prezentują na festiwalach i przeglądach tańca - "Bolero" ma na swoim koncie wiele triumfów w powiatowych, rejonowych, a nawet wojewódzkich rywalizacjach tanecznych.

Od niedawna paczkowski OKiR ma także inną taneczną propozycję, skierowaną głównie do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mowa o zajęciach grupy "Jump", czyli warsztatach tańca nowoczesnego, które raz w tygodniu prowadzi Agnieszka Drozdowska - utalentowana tancerka z Opola. Ich uczestnicy mają okazję poznać tajniki jazzu, baletu nowoczesnego, funky czy hip-hopu. Style te wymagają od tancerza niezwykłej koordynacji ruchów, które muszą być bardzo wyraziste. Konieczna jest zatem stała praca nad sprawnością fizyczną, a co za tym idzie systematyczność. Regularne lekcje są zatem znakomitą okazją do skutecznej nauki tańca nowoczesnego, której efekty na pewno przydadzą się na wszelkiego rodzaju imprezach w klubach i dyskotekach.

Wśród stałych form pracy placówki coś dla siebie znajdą także młodzi paczkowianie przejawiający muzyczne talenty. W Ośrodku działa Studio Piosenki "Voices" pod kierunkiem Dariusza Kupskiego - nauczyciela muzyki w Gimnazjum Publicznym w Paczkowie. Członkowie tej grupy wokalnej spotykają się na próbach dwa razy w tygodniu. Prowadzona jest również nauka gry na gitarze klasycznej (lekcje daje Szymon Warzecha) oraz gry na pianinie (pod okiem Jerzego Figuły). Nie brakuje też dość oryginalnych warsztatów muzycznych, których uczestnicy zgłębiają tajniki gry na... afrykańskich bębnach djembe oraz dundun. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, a prowadzi je Janusz Czarnecki z działającej w Czarnowąsach firmy Ethnica-Art. 

To nie koniec muzycznych akcentów działalności Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Placówka jest od niedawna "matecznikiem" sześciu zespołów rockowych, w szeregach których występują utalentowani młodzi muzycy z Paczkowa i okolic. Deathmetalowy "Pillage & Burn" czy numetalowo-punkowy "Yerba Locos" to coraz bardziej znane i lubiane zespoły naszego regionu. Swoją muzyczną markę budują także cztery inne kapele - "Scutica", "S-66", "Undernail" oraz "Fist of Heaven". Wszystkie zespoły regularnie próbują i często spotykają się na próbach, dzięki czemu ich muzyczny warsztat z miesiąca na miesiąc zyskuje na jakości. 

Pod egidą OKiR działa też sekcja dla miłośników sztuki teatralnych. Dziecięcy Teatr Amatorski "Scena" raz w tygodniu zrzesza młodych adeptów aktorskiego fachu. Zajęcia prowadzi Renata Tokarczyk, która ma już w tym zakresie spore doświadczenie - pracuje już ze "Sceną" od kilku lat, wcześniej działała także w grupie teatralnej "Baj". Paczkowscy aktorzy mają na swoim koncie już sporo sukcesów w rozlicznych przeglądach i festiwalach teatralnych. 

Po szczegółowe informacje odsyłamy do "źródła" (Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie - ul. Wojska Polskiego 27, tel. (77) 431 62 32, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , oficjalna strona internetowa: www.paczkow.eu) i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w oferowanych przez OKiR stałych formach pracy.

Otwórz