Stadionowa trybuna w remoncie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Stadionowa trybuna w remoncie

Na Stadionie Miejskim w Paczkowie trwa długo oczekiwana modernizacja widowni. Jeszcze w tym roku obiekt doczeka się nie tylko gruntownie odnowionej trybuny, ale przede wszystkim profesjonalnych krzesełek stadionowych.

Prace ruszyły na początku września. Od tamtej pory wykonawca rozebrał już sfatygowane elementy betonowej konstrukcji trybuny (m.in. stare schody i płyty), przygotował fundamenty pod planowane w przyszłości zadaszenie i rozpoczął budowę nowej nawierzchni widowni z kostki brukowej. Podłoże trybuny będzie prezentować się teraz znacznie estetyczniej i będzie zdecydowanie wygodniejsze. Trwa także uzupełnianie ubytków w podporach żelbetowych, na których niedługo pojawi się stalowa konstrukcja wsporna pod krzesełka.
Następnie rozpocznie się montaż 593 stadionowych siedzisk, które wreszcie zastąpią przegniłe i połamane drewniane ławki. Nowe krzesełka będą plastikowe, a zastosowane kolory nawiązywać będą do barw klubowych Sparty Paczków - użytkownika paczkowskiego Stadionu Miejskiego. Żółte i czerwone elementy zostaną zamontowane w taki sposób, by stworzyć potężny napis SPARTA, przedzielony środkowym ciągiem schodów.

Nowa widownia będzie podzielona na 8 sektorów, z których dwa największe - zlokalizowane po środku trybuny - liczyć będą po 114 miejsc. W przyszłości oba te sektory zostaną zadaszone przy pomocy lekkiej, zaokrąglonej konstrukcji dachowej z zielonej blachy trapezowej. Paczkowski stadion doczeka się także ławek rezerwowych z prawdziwego zdarzenia - istniejące wnęki zostaną zastąpione profesjonalnymi wiatami dla zawodników, zadaszonymi przy użyciu płyty poliuretanowej. Na trybunach planowane jest także stworzenie wydzielonego "sektora gości", który od pozostałej części widowni będzie odseparowany dwumetrowym ogrodzeniem. Prace potrwają najprawdopodobniej do końca listopada 2010 roku.

Przypomnijmy, że obiekt przy ulicy Jagiellońskiej powstał w 1969 roku. Jego budowa trwała w sumie dwa lata. Od początku swojego istnienia służy on nie tylko wszystkim usportowionym mieszkańcom naszej gminy, ale też piłkarzom paczkowskiego Klubu Sportowego "Sparta", którzy wcześniej korzystali z boiska nieopodal rzeki Nysy Kłodzkiej. Po ponad 40 latach użytkowania Stadion Miejski w Paczkowie jest już mocno wysłużony. Szczególnie pilnej modernizacji wymagała właśnie widownia, której betonowe podłoże było już mocno popękane, a zamontowane listwy ławek w fatalnym stanie. Warto nadmienić, że, mimo prowadzonych prac, obiekt jest udostępniony, dlatego wszyscy chętni mogą bez większych problemów z niego korzystać. 

Wartość inwestycji sięga 183 tys. zł, a jej realizację wesprze dotacja ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50 tys. zł. Przygotowany przez Gminę Paczków wniosek o dofinansowanie tego zadania został zaakceptowany i przyjęty do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Opolskiego 2010. W praktyce oznacza to, że modernizacja paczkowskiego Stadionu Miejskiego kosztować będzie gminny budżet ok. 133 tys. zł, a pozostałe 50 tys. zł pokryją pieniądze z puli FRKF.

Otwórz