Chcesz pozbyć się gratów? Skorzystaj z okazji!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Chcesz pozbyć się gratów? Skorzystaj z okazji!

Już 24 i 25 września wszyscy mieszkańcy Gminy Paczków będą mieć kolejną okazję, by bez problemu i, co ważne, za darmo pozbyć się odpadów wielkogabarytowych.

Masz w domu starą kanapę, tapczan czy szafę i chciałbyś się ich pozbyć? Zalega ci w mieszkaniu nieużywana pralka lub inny sprzęt? Nie wiesz co zrobić ze zniszczonym dywanem, który od lat niszczeje w piwnicy?
Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Sp. z o.o. w Paczkowie oraz Urząd Miejski w Paczkowie po raz kolejny wspólnie wychodzą na przeciw tego typu problemom, organizując następną edycję akcji - "Wielkie porządki w Gminie Paczków". Pierwsza tego typu bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbyła się na początku października 2008 roku, dwie kolejne wiosną i jesienią 2009 roku, a ostatnia pod koniec kwietnia 2010 r. Teraz pora na tegoroczną edycję jesienną.

24 i 25 września mieszkańcy naszej gminy, którzy mają podpisaną umowę o wywóz odpadów, mogą nieodpłatnie pozbyć się odpadów wielkogabarytowych. Wystarczy wystawić tego typu odpady (stare meble, wykładziny, dywany, pralki, wirówki, inny złom itp.) przy pojemnikach obsługiwanych przez ZUKiM Paczków. Wystawione w ten sposób odpady zostaną wywiezione na składowisko w Ujeźdźcu.

Mieszkańcy będą zobowiązani do zorganizowania "wystawek" według poniższego harmonogramu :

  • 24 września - tereny wiejskie gminy Paczków (Gościce, Kamienica, Lisie Kąty, Unikowice, Ujeździec, Kozielno, Dziewiętlice, Trzeboszowice, Frydrychów, Ścibórz, Wilamowa, Stary Paczków)
  • 25 września - teren miasta Paczków

Możliwość nieodpłatnego pozbycia się odpadów wielkogabarytowych mają także podmioty gospodarcze z terenu naszej gminy, które mają zawartą umowę z ZUKiM Paczków. W ich wypadku odpady należy dostarczyć własnym transportem na składowisko w Ujeźdźcu.
Posprzątajmy nasze najbliższe otoczenie - domy, mieszkania, strychy, piwnice, a przede wszystkim podwórka. Zalegające "graty" piętrzą się wokół nas na potęgę, a wspólna akcja porządkowa ZUKiM Paczków i UM Paczków jest znakomitą okazją, by nieco uprzątnąć to, co nam niepotrzebne, dlatego zachęcamy do czynnego udziału w "Wielkich porządkach w Gminie Paczków". Pamiętajmy, że wizerunek naszego zabytkowego miasta i pobliskich wiosek zależy od nas wszystkich!

UWAGA! Akcja nie dotyczy odpadów komunalnych oraz odpadów niebezpiecznych, gruzu, ziemi itp.!
Dodatkowe informacje: Urząd Miejski w Paczkowie - tel. 077 431 6791 wew. 113 lub ZUKiM Paczków - tel. 077 431 6411 (p. Witold Popiel).  

Otwórz