W niedzielę Dożynki Gminne

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności W niedzielę Dożynki Gminne

Już w najbliższą niedzielę - 29 sierpnia - w Starym Paczkowie odbędzie się wspólne "święto plonów" całej Gminy Paczków, czyli Dożynki Gminne 2010.

Ta tradycyjna impreza ludowa, połączona z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, w tym roku zagości w Starym Paczkowie. Obchody dożynkowe zapoczątkuje uroczysta msza dożynkowa w miejscowym Kościele pw. Wszystkich Świętych, która rozpocznie się o godz. 12:00. Po jej zakończeniu - około godz. 13:30 - przez wieś przemaszeruje korowód dożynkowy. O godz. 14:00 planowane jest uroczyste rozpoczęcie Dożynek Gminnych 2010 - przywitanie uczestników, przemówienia okolicznościowe oraz tradycyjne wręczenie władzom samorządowym chleba z tegorocznych zbiorów.

Uroczystości dożynkowe zapowiadają się bardzo obiecująco - nie zabraknie występów zespołów muzycznych, rozgrywek sportowych, wielu gier i zabaw oraz licznych konkursów z ciekawymi nagrodami (np. na najlepszą dożynkową przyśpiewkę, na najlepszego "ubijacza piany" lub "zadanie dla Kopciuszka", czyli rywalizacja w jak najszybszym oddzielaniu kaszy od grochu). Tradycyjnie odbędzie się także konkurs wieńców dożynkowych. Wieczorem przyjdzie czas na zabawę taneczną. Organizatorzy zapewniają obficie zaopatrzony bufet, który już od początku imprezy oferował będzie smaczne posiłki i napoje.

Zabawa zapowiada się przednio, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w niedzielę 29 sierpnia w Dożynkach Gminnych 2010 w Starym Paczkowie! 

Otwórz