Weekend: upalnie i deszczowo

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Weekend: upalnie i deszczowo

Na Opolszczyznę wracają upały. Już dziś temperatura jest wysoka, jednak synoptycy z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW przewidują, że w weekend może być jeszcze cieplej. Nie wykluczone są też opady deszczu. 

W całej południowej Polsce przewidywany jest wyraźny wzrost temperatury maksymalnej. Na terenie województwa opolskiego od piątku 13 sierpnia do niedzieli 15 sierpnia może się ona wahać na poziomie od 30 do 33°C. W związku z tym meteorolodzy wydali ostrzeżenie o upałach, które mogą osiągnąć pierwszy stopień zagrożenia (w 3-stopniowej skali). Informacja obowiązywać będzie od godz. 13:00 dnia 13 sierpnia do godz. 18:00 dnia 15 sierpnia.

Wiele wskazuje na to, że wspomniany komunikat nie sprawdzi się jednak w Paczkowie i jego okolicach. Weekend w południowej części regionu będzie najprawdopodobniej ciepły, ale także deszczowy. Oficjalny internetowy serwis pogodowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - www.pogodynka.pl - informuje, że w piątek 13 sierpnia w Paczkowie będzie raczej pochmurno z przejaśnieniami, spodziewane są także słabe opady deszczu. W sobotę 14 sierpnia niebo nad naszym miastem będzie, zdaniem synoptyków, całkowicie zachmurzone, nie zabraknie też lekkiego deszczu. W te dwa dni temperatura maksymalna nie powinna przekraczać 25°C. Dopiero w niedzielę 15 sierpnia w naszym regionie zrobi się pogodnie, a termometry mogą pokazywać do 28°C.

Nie od dziś wiadomo, że pogoda lubi synoptykom płatać figle. Jaki więc będzie nadchodzący weekend? Czas pokaże.

Otwórz