Dziś wernisaż Warsztatów Twórczych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dziś wernisaż Warsztatów Twórczych

Przypominamy, że już dziś - w piątek 6 sierpnia o godz. 19:00 - w paczkowskim Domu Plastyka odbędzie się poplenerowy wernisaż wystawy prac uczestników Międzynarodowych Warsztatów Twórczych - Paczków 2010.

Dobiegająca właśnie końca tegoroczna edycja MWT jest już dziesiątą odsłoną tego niezwykłego ceramiczno-malarskiego pleneru. Dziś jedenastu artystów rodem z Polski, Czech, Węgier i Meksyku, po ponad dwóch tygodniach wytężonej pracy twórczej, zaprezentuje publiczności efekty swoich paczkowskich zmagań z gliną i pędzlem. 

Podczas dzisiejszego wernisażu twórcy dokonają swoistego podsumowania warsztatów i w pełnej krasie zaprezentują swoje dzieła, których "wczesne stadia rozwoju" można było podpatrzyć na łamach naszej strony internetowej w poprzednim artykule o MWT. Wystawa "owoców" artystycznej działalności plenerowiczów będzie dostępna w holu Domu Plastyka co najmniej do września 2010 r. 

Warto nadmienić, że Międzynarodowe Warsztaty Twórcze co roku wspólnymi siłami organizuje Związek Polskich Artystów Plastyków w Opolu, paczkowskie Ognisko Artystyczne oraz Urząd Miejski w Paczkowie. Do 2008 roku impreza miała charakter jedynie warsztatów ceramicznych, ale od dwóch lat zakres pleneru poszerzono dodatkowo o malarstwo. 

Dla przypomnienia i utrwalenia jeszcze raz informujemy: wernisaż odbędzie się w piątek 6 sierpnia o godz. 19.00 w sali głównej paczkowskiego Domu Plastyka (Rynek 20). Serdecznie zapraszamy do udziału w otwarciu ekspozycji.

Więcej o X Międzynarodowych Warsztatach Twórczych - Paczków 2010 poczytać można tutaj.

Otwórz