Młodzi paczkowianie na darmowych koloniach

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Młodzi paczkowianie na darmowych koloniach

Kilkanaścioro dzieci z Paczkowa i okolicznych wsi wyjechało dziś na darmowe kolonie do Głuchołaz.

Turnus został zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Opolu dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Pieniądze na ten cel zabezpieczyło Kuratorium, a z budżetu Gminy Paczków częściowo dofinansowano koszty transportu uczestników. Dzięki tej inicjatywie paczkowskie dzieciaki, których rodziców nie stać byłoby na sfinansowanie letniego wypoczynku, będą mogły za darmo spędzić kilkanaście dni w malowniczych Górach Opawskich.

Dziś rano autokar z 25 dziećmi z naszej gminy wyjechał do Głuchołaz. Najbliższe dwa tygodnie koloniści spędzą w ośrodku "Czerwony Kozioł". Ten malowniczo położony obiekt ulokowany jest w zdrojowej części miasta, na skraju Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Przy ośrodku na dzieci czeka duży, ogrodzony, bogato zazieleniony teren z boiskami sportowymi i miejscem na ognisko. W programie turnusu znajdą się na pewno liczne zabawy, ogniska i dyskoteki, a przede wszystkim wędrówki po Górach Opawskich - jednym z najpiękniejszych zakątków Opolszczyzny. Rozległe panoramy, malownicze przełomy rzek i potoków, ciekawe skały, wieża widokowa na Kopie Biskupiej, a także unikatowe pozostałości górnictwa złota - to tylko część atrakcji, które czekają na młodych paczkowian.

Kolonie potrwają od 4 do 17 sierpnia. Przez te dwa tygodnie dzieci na pewno nie będą się w Głuchołazach nudzić. Pozostaje nam życzyć im miłego wypoczynku, zdrowia i szczęśliwego powrotu do domu.

Otwórz