Kolektor słoneczny? Weź kredyt z dotacją 45%

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolektor słoneczny? Weź kredyt z dotacją 45%

Wszyscy zainteresowani zakupem kolektorów słonecznych powinni wybrać się w środę 4 sierpnia do Opola, gdzie odbędzie się spotkanie informacyjne na temat kredytów z 45% dopłatą na wykorzystanie energii słońca dla osób fizycznych. 

Montaż kolektorów słonecznych, czyli urządzeń do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło, jest w Polsce coraz popularniejszą metodą wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Z roku na rok rośnie ilość prywatnych domów, wspólnot mieszkaniowych czy siedzib firm, które stosują to proekologiczne rozwiązanie. 

Już podczas tegorocznych wakacji banki zaczną udzielać kredytów na zakup kolektorów słonecznych z dopłatami z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odbiorcami kredytów z 45% dofinansowania mogą być wspólnoty mieszkaniowe lub osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania nieruchomością, na której chcą zainstalować zakupione kolektory słoneczne. Wysokość kredytu będzie mogła sięgać nawet 100% kosztów kwalifikowalnych inwestycji. 

O tym jakie banki będą mogły udzielać wspomnianych kredytów i na jakich zasadach, będzie można się dowiedzieć na spotkaniu, które odbędzie się 4 sierpnia 2010 roku (środa) o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu (ul. Ostrówek). Konferencję organizuje Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Opolskiego we współpracy z Fundacją Promocji Innowacji Gospodarczych.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wykorzystać energię słońca do ogrzewania wody w swoim domu, zapoznają się z praktycznymi przykładami rozwiązań stosowanych u naszych południowych sąsiadów - Czechów oraz nauczą się prawidłowo wypełniać wnioski o dotację NFOŚiGW i do banku o kredyt na zakup i montaż kolektorów słonecznych.

Obecność na spotkaniu możliwa jest wyłącznie po uprzednim zgłoszeniu. Trzeba się spieszyć, bo oficjalny termin zgłoszeń upływa 29 lipca 2010 r. (czwartek). Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (77) 448 21 06. 

 

Otwórz