Powrót upałów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Powrót upałów

Kilka dni bez ekstremalnytch temperatur nie oznacza, że upały już odpuściły. Meteorolodzy ostrzegają, że w ciągu najbliższych trzech dni w województwie opolskim termometry znów będą pokazywać powyżej 30 stopni.

Wszystko wskazuje na to, że lipcowe upały nie dały jeszcze za wygraną. Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu ostrzegają, że po kilkudniowej przerwie wysokie temperatury wracają na Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Już dziś - w środę 21 lipca - termometry mogą pokazywać maksymalnie od 29 do 31°C. Kolejne dni mają być jeszcze gorętsze - w czwartek 22 lipca i w piątek 23 lipca przewidywana temperatura może sięgać poziomu od 31 do 35°C. Warto dodać, że prognozowane najniższe wartości wskazywane przez słupek rtęci wyniosą w ciągu najbliższych trzech dni od 17 do 21°C.

Przypomnijmy, że takie warunki atmosferyczne niosą ze sobą duże ryzyko udaru słonecznego, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg oraz znaczący wzrost zagrożenia pożarowego. W związku z tym apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej gminy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowne przygotowanie się na nadchodzące upały.

Słońce i bezchmurne niebo będą sprzyjać wyjściom na powietrze. Pamiętajmy jednak, że zbyt długie przebywanie na słońcu i narażanie się na szkodliwe działanie promieni UV ma swoje złe strony. Warto również zaopatrzyć się w odpowiednie ilości wody pitnej, nakrycie głowy i okulary słoneczne. 

Otwórz